رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

افتتاح 6 طرح بهداشتی _ درمانی در قاین - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح 6 طرح بهداشتی _ درمانی در قاین

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، این طرحها شامل مرکز جامع خدمات سلامت روستای اسفشاد، پایگاهافتتاح 6 طرح بهداشتی _ درمانی در قاین اورژانس شهری شماره 2 و چهار طرح در بیمارستان شهدای قاین بود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین در آیین افتتاح این طرح ها گفت: مرکز جامع خدمات سلامت روستای اسفشاد با اعتبار 800 میلیون تومان به بهره برداری رسید که خیران برای تجهیز آن 150 میلیون تومان کمک کردند.

محمد رضا عارفی فر با بیان اینکه عملیات اجرایی آن از سال 1395 آغاز شده است، افزود: هزار و 390 خانوار با جمعیت پنج هزار و 63 نفر از اهالی هشت روستا از خدمات مرکز جامع خدمات سلامت اسفشاد بهره مند شدند.
وی از افتتاح پایگاه اورژانس شهری شماره 2 با اعتبار 360 میلیون تومان و با زیربنای 130 متر مربع نیز خبرداد و گفت: با بهره برداری از این طرح، جمعیتی بالغ بر 40 هزار نفر از خدمات آن استفاده می کنند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین با اشاره به  4 طرح افتتاح شده در بیمارستان شهدای قاین نیز افزود: این طرحها شامل کلینیک دندانپزشکی با اعتبار 120 میلیون تومان، بخش روان مرکز آموزشی درمانی شهدا با ظرفیت هشت تخت و اعتبار 250 میلیون تومان، ساختمان اداری و بایگانی بیمارستان با اعتبار 200 میلیون تومان و نمازخانه شبکه بهداشت و درمان با اعتبار 90 میلیون تومان است که با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی به بهره برداری رسید.

همچنین  عملیات اجرایی مرکز جامع خدمات سلامت شهری نیمبلوک با زیربنای 500 متر مربع آغاز شد.

عارفی نیا افزود: این مرکز با کمک خیران، دانشگاه علوم پزشکی و فرمانداری قاین با اعتبار یک میلیارد و 750 میلیون تومان ساخته می شود که با بهره برداری از آن  هزار و 532 خانوار شهری و روستایی بهره مند خواهند شد. 

ساخت 8 محل استراحت  پزشک هم دیگر طرحهای بود که با اعتبار اولیه 180 میلیون تومان در شهرستان قاین کلنگ زنی شد.  
در حال حاضر شبکه بهداشت و درمان قاین با یک مرکز آموزشی درمانی به ظرفیت 120 تخت، 19 مرکز جامع خدمات سلامت، 9 پایگاه سلامت شهری، یک پایگاه سلامت روستایی و 53 خانه بهداشت خدمات ارائه می کند.