جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

افتتاح 192 طرح در نهمین روز از دهه فجر در خراسان جنوبی - نمایش محتوای دهه فجر

 

 

افتتاح 192 طرح در نهمین روز از دهه فجر در خراسان جنوبی

192 طرح در نهمین روز از دهه فجر در خراسان جنوبی افتتاح شد.

192 طرح در نهمین روز از دهه فجر در خراسان جنوبی افتتاح شد.

برای این طرح ها  که ارمغان نهمین روز از ایام الله دهه فجر است حدود 32 میلیارد تومان هزینه شده است.

مجتمع آبرسانی فندخت شهرستان زیرکوه با حضور استاندار افتتاح شد.

برای این مجتمع یک میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه شده است تا ۸۲۹ خانوار از روستاهای فندخت، بهمن آباد، چاه پایاب، شهرک چاه شط و بیدخت از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار شوند.

134 طرح با هزینه 4 میلیارد و 100 میلیون تومان هم در طبس به بهره برداری رسید.

100 طرح خود اشتغالی و 34 طرح برق رسانی به صورت همزمان طرح های افتتاح شده است.

در شهرستان بیرجند هم 9 طرح با اعتبار 11 میلیارد و 60 میلیون تومان به بهره برداری رسید.

زیرسازی و آسفالت معابر، روکش آسفالت، اجرای جدول و جوبه، لکه گیری آسفالت، خرید یک دستگاه کامیون آتش نشانی با تجهیزات کامل و خرید 6 اتوبوس بازسازی شده، راسته بازار صنایع دستی و موزه تاریخ طبیعی در بیرجند افتتاح شد.

همچنین روز گذشته نخستین بیمارستان دامپزشکی شرق کشور در بیرجند به بهره برداری رسید.

این بیمارستان با زیربنای بیش از 350  مترمربع و سرمایه گذاری  16 میلیارد ریالی بخش خصوصی، مقابل بوستان آزادی بیرجند ساخته شده است.

به گفته علیرضا رفیعی پور مدیر کل دامپزشکی در این بیمارستان خدمات بهداشتی از جمله بخش های مختلف داروخانه، سونوگرافی، اتاق عمل، تجهیزات آزمایشگاهی طیور، آبزیان و زنبورعسل و واکسیناسیون ارائه می شود.

با بهره برداری از بیمارستان دامپزشکی خراسان جنوبی برای 8 نفر شامل 4 دکتر دامپزشک و 4 کارشناس شغل ایجاد شد.

سهم شهرستان درمیان از طرح های افتتاح شده نهمین روز دهه فجر 23 طرح با هزینه 2 میلیارد و273 میلیون تومان بود.

سالن چند منظوره روستای اره فورگ، ساختمان اداره محیط زیست، استاندارد سازی سیستم گرمایشی دبیرستان شهید باهنر اسدیه، بوستان شهر گزیک و زیرسازی و آسفالت معابر شهر اسدیه از جمله طرح های افتتاح شده در شهرستان درمیان است.

5 طرح آسفالت معابر روستای محمداباد علم، آب شیرین کن روستای پهنایی، ایستگاه آتش نشانی، ساختمان اداری و تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی با هزینه 3 میلیارد و 900 میلیون تومان در شهرستان قاین افتتاح شد.

مردم شهرستان بشرویه هم از مزایای 6 طرح که پمپ بنزین، ترمینال ضبط پسته، استخر دو منظوره کشاورزی و ساختمان اورژانس نیگنان از جمله آنهاست با هزینه   4 میلیارد و 600 میلیون تومان برخوردار شدند.

احداث، تجهيز و تكميل فاز اول پارك ورزش شهر شوسف و 2 طرح هادي روستاي مهل آباد و بيچند از جمله ٥ طرح در شهرستان نهبندان است که برای آنها یک ميليارد و ٢٣٣ ميليون تومان هزینه شده است.

در شهرستان خوسف هم  5 طرح از جمله یک گلخانه، آشپزخانه مسجد باقرالعلوم  و راه آسفالته دو روستا با هزینه یک میلیارد و 490 میلیون تومان به بهره برداری رسید.

برای طرح های فردوس هم یک میلیارد و 451 میلیون تومان هزینه شد.

10 واحد مسکن روستایی با اعتبار 336 میلیون تومان توسط کمیته امداد و کمک خیران در خانکوک،  بهره برداری از معدن سرب، روی و کائولن با یک میلیارد تومان هزینه توسط بخش خصوصی ، طرح بیابان زدایی در منطقه حاجی میرک با 15 میلیون تومان اعتبار در سطح 50 هکتار، طرح انتقال آب با سیتم آبیاری کم فشار بطول 2200 متر در 25 هکتار اراضی کشاورزی چاهنو با اعتبار 80 میلیون تومان اعتبار دولتی و 20 میلیون تومان خودیاری مردم در چاه موتور رضوان از جمله این طرح ها بود.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی