جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

افتتاح 100 طرح در خراسان جنوبی؛ دستاورد ششمین روز از دهه فجر - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح 100 طرح در خراسان جنوبی؛ دستاورد ششمین روز از دهه فجر

100 طرح دستاورد ششمین روز از دهه فجر در خراسان جنوبی افتتاح شد.

برای بهره برداری از این طرح ها، بیش از 18 میلیارد تومان هزینه شده است.

در ششمین روز از دهه فجر ٢٦ طرح با هزینه 6 میلیارد و 570 میلیون تومان در نهبندان بهره برداری شد که اورژانس ١١٥ جاده ای میغان،١٠ طرح انتقال آب کشاورزی، ساختمان آموزشی ٨ کلاسه هنرستان رجایی، ٩ طرح روشنایی برق، خط تقویت آب شهری و اصلاح شبکه آبرسانی نهبندان و شوسف و دکل باد سنجی تولید برق بادی در منطقه خوانشرف از جمله این طرح هاست.

در شهرستان قاین 9 طرح با هزینه 2 میلیارد و 600 میلیون تومان افتتاح شد.

بوستان امام علی، تقویت آبرسانی شبکه مسکن مهر، سیستم سراسامانه هوشمند انرژی، پیاده سازی طرح جامع مالیاتی، مرمت و بهسازی و ارتقا اداره برق خضری، احداث کانال بتونی ذخیره آب کشاورزی روستای بسک آباد خضری دشت بیاض و دهیاری روستای مزدآباد خضری دشت بیاض از طرح های افتتاح شده شهرستان قاین است.

در بخش درح سربیشه، 6 طرح با اعتبار یک میلیارد و 600 میلیون تومان بهره برداری شد. این طرحها شامل انتقال آب با لوله به اراضی کشاورزی، یک واحد گاوداری طرح خودکفایی کمیته امداد، خانه بهداشت شهرک عشایری مهردشت، تامین برق روستای کباد و آسفالت دو دبستان بود.

در بشرویه هم 2 طرح کارخانه فرآورده های لبنی و مرکز فنی و حرفه ای خواهران با هزینه یک میلیارد و 700 میلیون تومان افتتاح شد.

در درمیان 10 طرح با هزینه 1 میلیارد و 250 میلیون تومان افتتاح شد که اجرای خط انتقال آب به مزارع روستای دستگرد، ساختمان دهیاری روستاهای آبگرم و علی آباد، استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدرسه نصرالدین و برق رسانی به معابر شهر گزیک از آن جمله اند.

در بخش دستگردان طبس 27 طرح با هزینه یک میلیارد و 425 میلیون تومان به بهره برداری رسید که این طرحها شامل آسفالت معابر، ساختمان موسسه فرهنگی قرآن و عترت، اداره ثبت احوال، سیستم گرمایشی 3 مدرسه و گازرسانی به 18 مدرسه می شود.

لوله گذاری قنات زابری، 2 واحد پانسیون پزشکان و مقاوم سازی دبستان پیروزی 5 طرحی بود که در سرایان با هزینه یک میلیارد و 100 میلیون تومان افتتاح شد.

در شهرستان زیرکوه زیرسازی آسفالت راه روستایی علی آباد پیشبر‌، آبرسانی به روستای حسین آباد تاجکوه و دهیاری روستای گزخت با هزینه یک میلیارد و 500 میلیون تومان بهره برداری شد.

در فردوس هم 6 طرح با هزینه 683 میلیون تومان افتتاح شد که شامل دو طرح لوله گذاری در روستاهای سرند و انارستانک، مسیر دسترسی به داخل قنوات بلده، مرکز نگهداری معلولان ذهنی، احداث شبکه فشار متوسط روستای سرند و تامین روشنایی محور فردوس- بجستان می شود.

در خوسف ۶ طرح با هزینه ۶۸۴ میلیون تومان به بهره برداری رسید که دو منزل برای مددجویان کمیته امداد، آبرسانی به مزارع در روستای چاه ولیعصر، سالن چند منظوره ماژان، آسفالت معابر در روستاهای شهرک امام هادی و فیض آباد سرچاه شور از آن جمله اند.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی