جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

افتتاح همزمان 82 کارگاه اقتصاد مقاومتی - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح همزمان 82 کارگاه اقتصاد مقاومتی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مسئول بسیج سازندگی استان گفت: این کارگاه ها در زمینه صنایع دستی، حوله بافی، گلیم بافی، چرم  افتتاح همزمان 82 کارگاه اقتصاد مقاومتی در خراسان جنوبیدوزی، پرورش مرغ بومی و دام سبک و سنگین راه اندازی شد که برای راه اندازی آنها 9 میلیارد و 800 میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.

هنری افزود: کمک به آموزش و توانمند سازی جوامع روستایی یکی از برنامه های سازمان بسیج سازندگی است تا مشاغل خرد و خانگی در روستاها توسعه پیدا کند.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی همچنین یکی از مشکلات تولید کنندگان را بازار فروش محصولاتشان دانست و گفت: برای فروش تولیدات روستائیان ظرفیت بنیاد تعاون بسیج را به کار گرفته ایم تا با کمک به برند سازی و بسته بندی و ارائه در بازار  دغدغه فروش کمتر شود.

هنری افزود: هفته  آینده شاهد افتتاح فروشگاه و نمایشگاه دائمی عرضه تولیدات روستائیان خواهیم بود  تا این تولیدات را بدون واسطه در سراسر کشور عرضه کنیم.

فرمانده سپاه انصار الرضای استان هم در مراسم افتتاح 4 کارگاه اقتصاد مقاومتی در روستای علی آباد لوله بیرجند گفت: کارگاه های اقتصاد مقاومتی مصداق پای کارآمدن مردم روستاهاست که با شروع کسب و کاری کوچک، اقتصاد روستایشان را متحول می کنند.

سردار قاسمی افزود: همان گونه که در دوران دفاع مقدس توانستیم با ایستادگی و مقاومت پیروز شویم، امروز هم با تکیه بر همین مشاغل خرد و خانگی می توانیم روی پای خود بایستیم و فشارهای اقتصادی دشمن را به حداقل برسانیم.

هنری افزود: یکی از برنامه های امسال در حوزه اشتغال، حمایت های قرارگاه محرومیت زدایی سپاه از اشتغالزایی است که با کمک این قرارگاه توانسته ایم تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز کارگاه های اقتصاد مقاومتی را در روستاها فراهم کنیم.

وی افزود:امسال 8 کارگاه تجمیعی با کمک قرارگاه محرومیت زدایی سپاه در حال احداث است.