جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

افتتاح همزمان ۹ ایستگاه دیجیتال و فرستنده رادیویی اف ام در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح همزمان ۹ ایستگاه دیجیتال و فرستنده رادیویی اف ام در خراسان جنوبی

افتتاح همزمان ۹ ایستگاه دیجیتال و فرستنده رادیویی اف ام در خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان جنوبی، مدیرکل صداوسیمای استان در این مراسم گفت: با بهره برداری از ۹ ایستگاه دیجیتال رادیویی و تلویزیونی، مردم ۲۲روستا در ۵شهرستان درمیان، سربیشه، زیرکوه، قاین و خوسف از ۱۸شبکه تلویزیونی و ۱۹شبکه رادیویی برخوردار شدند.
آینه دار افزود: با افتتاح این ایستگاه‌ها حدود ۵ هزار نفر از برنامه‌های صداوسیمای جمهوری اسلامی بهره مند می‌شوند.
وی گفت: برای بهره برداری از ۹ ایستگاه دیجیتال، ۷میلیارد تومان از محل اعتبارات سازمان صداوسیما و استانداری خراسان جنوبی هزینه شده است.
 آینه دار از برطرف شدن مشکل پخش زنده فوتبال در برخی نقاط استان خبر داد.

مدیرکل صداوسیمای استان همچنین با اشاره به اینکه به همراه این ۹ ایستگاه، فرستنده رادیویی اف ام نیز در بخش گزیک به بهره برداری رسید، افزود: این فرستنده، شهر گزیک و روستا‌های آواز، نصرالدین، آبگرم و بخشی از جاده مرزی گزیک را پوشش می‌دهد.
 آینه دار گفت: با افتتاح این فرستنده رادیویی، بیش از ۵هزار و ۴۰۰نفر از برنامه‌های شبکه‌های استانی، جوان، معارف، قرآن، پیام و فرهنگ بهره‌مند خواهند شد.
وی افزود: تعداد ایستگاه‌های فرستنده دیجیتال فعال در استان با اضافه شدن این ۹ ایستگاه دیجیتال، به ۱۳۹ ایستگاه رسید و پوشش شبکه‌های دیجیتال نیز به ۹۵درصد افزایش یافت.

آقای معتمدیان، استاندار خراسان جنوبی هم در مراسم افتتاح ایستگاه‌های دیجیتال شهر گزیک شهرستان درمیان گفت: با همت مدیران استان، عملیات اجرایی ساخت ابنیه مورد نیاز و نصب فرستنده به سرعت پیش رفت و ما توانستیم معادل ۱۲سال گذشته، طی دو سال، ۹۷ ایستگاه را در مناطق مرزی، روستایی و صعب العبور نصب و راه اندازی کنیم.
وی با بیان اینکه این موفقیت نتیجه تلاش صدا و سیماست، افزود: نقش دهیاران، بخشداران و فرمانداران هم در این زمینه غیر قابل انکار است.
آقای معتمدیان تأکید کرد: به منظور تحقق این برنامه از ظرفیت خیران و نهاد‌های حاکمیتی نیز استفاده کردیم، به گونه‌ای که در تأمین زیرساخت‌های همین پروژه، قرارگاه شهید ناصری سپاه پاسداران همراهی خوبی داشته است.

استاندار گفت: پیام روشن اقدامات اخیر استان این است که در سخت‌ترین شرایط اعتباری، می‌توان با استفاده از ظرفیت‌های موجود، گام‌های بلندی برداشت.
آقای معتمدیان افزود: اگر همت باشد و مدیران روحیه جهادی، همراهی و برادری داشته باشند، تمام کار‌های سختی که سال‌ها به زمین مانده، در کمترین فرصت به نتیجه می‌رسد.
در سفر امروز آقای معتمدیان، استاندار خراسان جنوبی به شهرستان درمیان همچنین زمین چمن مصنوعی روستای منصورآباد به بهره برداری رسید.

آغاز عملیات ساخت مدرسه شبانه روزی طبس مسینا و افتتاح خانه بهداشت روستای جاجنگ نیز از دیگر برنامه‌های سفر استاندار به شهرستان درمیان بود.