جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

افتتاح موسسه ملی تحقیقات علوم پزشکی در سال 1394 - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح موسسه ملی تحقیقات علوم پزشکی در سال 1394

موسسه ملی تحقیقات علوم پزشکی (نیماد) سال آینده افتتاح می شود .

ملک زاده ، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت درمان  و آموزش پزشکی در جمع هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ماموریت این موسسه را تامین بودجه تحقیقاتی برای طرح های بزرگ پژوهشگران علوم پزشکی، علاوه بر بودجه های دانشگاهی است .

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت بودجه این موسسه را در سال نخست 30 میلیارد تومان اعلام کرد. 

ملک زاده همچنین تشویق خیران و واقفان به مشارکت در حوزه پژوهش را از سیاستهای جدید این وزارتخانه اعلام کردو گفت: امیدواریم بتوانیم از این کمکها به عنوان منبعی برای توسعه پژوهش استفاده کنیم.

وی به هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند پیشنهاد کرد با تاسیس صندوق پژوهش و فناوری در این دانشگاه از حمایتهای خیران و واقفان برای توسعه پژوهش های پزشکی استفاده کنند.

وی همچنین با اشاره به ثبت 30 بیماری در سال 93 از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خواست از فرصت مشارکت در برنامه پژوهشی ثبت بیماری ها  در وزارت بهداشت استفاده کنند. 

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت همچنین گفت: دانشگاه علوم پزشکی می تواند با سرمایه گذاری در حوزه فناوری های سلامت و ایجاد شرکت های دانش بنیان اقتصاد استان را متحول کند.

ملک زاده همچنین "دانشمندپروری" را از سیاست های جدید وزارت بهداشت اعلام کرد و گفت: این وزارتخانه قصد دارد همراه با تربیت پزشکان و جراحان که خدمات دهی به مردم را به عهده دارد نخبگان دانشگاههای علوم پزشکی را به گذراندن دوره  ای هشت ساله در حوزه پژوهشهای پزشکی تشویق کند تا نسل "پزشکان دانشمند"شکل بگیرد. 

وی افزود : برنامه دانشمند پروری وزارت بهداشت نهایی شده و سال  آینده به دانشگاه ها ابلاغ خواهد شد.

 ملک زاده همچنین به هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند پیشنهاد داد از تجارب پزشکان ایرانی مقیم خارج کشور استفاده کنند. وی در این زمینه از آمادگی وزارت بهداشت برای تامین هزینه رفت و برگشت سفرهای پزشکانی ایرانی مقیم خارج خبر داد.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت هم دیشب در جمع پزشکان خراسان جنوبی گفت: در سالهای اخیر پیشرفت علم و تکنولوژی سبب کاهش شیوع بیماریهای واگیر در کشور شده اما بی تحرکی و ماشینی شدن فعالیت های روزمره بیماریهای قلبی و عروقی را افزایش داده  است.

ملک زاده افزود: پژوهش هدفمند و کاربردی اساس اقدامات پیشگیرانه، مهار بیماریها و چالش های بهداشتی و درمانی است.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی