رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۸

افتتاح مجتمع گردشگری، تفریحی و صیادی شوکت آباد بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح مجتمع گردشگری، تفریحی و صیادی شوکت آباد بیرجند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، این مجتمع با مساحت 6هکتار در روستای گردشگری شوکت آباد بیرجند و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جهاد کشاورزی و اوقاف و امور خیریه استان و با سرمایه گذاری بخش خصوصی به بهره برداری رسید .
برای ساخت این مجتمع 1.5 میلیارد تومان هزینه شد که 250 میلیون تومان آن را میراث فرهنگی در قالب تسهیلات در اختیار سرمایه گذار این طرح گذاشته است.
سرمایه گذار این طرح گفت: این مجتمع شامل رستوران، کافی شاپ، دریاچه و صید تفریحی، قایق سواری، نشیمن های خانوادگی ومحل بازی کودکان است.
کفاش زاده افزود: این مجتمع که ساخت آن حدود یکسال به طول انجامید برای 35 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد کرد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات کشور در حاشیه مراسم بهره برداری از این مجتمع، با بیان اینکه  در40سالگی انقلاب مقدار تولیدات شیلاتی کشور نسبت به ابتدای انقلاب 40 برابر شده است گفت: امروز دانش شیلاتی درکشور به روز شده و ارتقا یافته است و خراسان جنوبی با داشتن شرایط اقلیمی متناسب و شوری آب متفاومت، شرایط پرورش گونه های مختلف آبزی را داراست و اگر محل نگهداری و پرورش آبزی فراهم شود به یکی از قطب های پرورش آبزیان تبدیل خواهد شد.
خون میرزایی ادامه داد : خراسان جنوبی یکی از 4 استان پایلوت و تجاری پرورش ماهی تیلا پیا، خراسان جنوبی است که فعالیت بالقوه ای برای استان است و سازمان محیط زیست با خراسان جنوبی برای پرورش این نوع ماهی موافقت کرده است.