جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

افتتاح طرح های فنی و عمرانی صدا و سیمای خراسان جنوبی با حضور رییس رسانه ملی - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح طرح های فنی و عمرانی صدا و سیمای خراسان جنوبی با حضور رییس رسانه ملی

طرح های فنی و عمرانی صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی با حضور آقای سرافراز رییس سازمان صدا و سیما، به بهره برداری می رسد.

این پروژه ها شامل فرستنده پرقدرت رادیویی بیرجند،  پروژه های سیگنال رسانی زمینی ایستگاه های رادیویی و تلویزیونی و شبکه های دیجیتال و سایت مرکزی صدا وسیما مرکز خراسان جنوبی است.

برای راه اندازی این پروژه ها مبلغ 30  میلیارد تومان هزینه شده است .

محمد ثقفی ، مدیر کل صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی گفت: سایت مرکزی صدا و سیمای خراسان جنوبی با زیربنای 7 هزار مترمربع، با اعتباری بالغ بر 22 میلیارد تومان ساخته شده است و شامل 4 استودیوی تلویزیونی، 4 استودیوی رادیویی و بخش های فنی و اداری است.

محمد ثقفی هزینه راه اندازی فرستنده پرقدرت رادیویی بیرجند را 4 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: با راه اندازی این فرستنده مردم استان از شبکه رادیو ایران و شبکه استانی صدای خراسان جنوبی بهره مند می شوند.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی در خصوص  پروژه های سیگنال رسانی زمینی ایستگاه های رادیویی و تلویزیونی و شبکه های دیجتال گفت: با افتتاح این پروژه ها سیگنال رسانی به ایستگاه های رادیو و تلویزیون با اطمینان بیشتری انجام می شود و مردم نیز براحتی از شبکه های دیجیتال رادیو و تلویزیون برخوردار می شوند.

ثقفی با بیان این که هم اکنون 13 ایستگاه دیجیتال در استان فعال است افزود: 77 درصد مردم از طریق این ایستگاه ها، از پوشش دیجیتالی برخوردار هستند.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی اعلام آمادگی کرد در صورت تامین اعتبارات استانی مورد نیاز،76 فرستنده دیجیتال در سال جاری در استان راه اندازی شود.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی