جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

افتتاح سایت سنگنوردی خراسان جنوبی در روستای روبیات بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح سایت سنگنوردی خراسان جنوبی در روستای روبیات بیرجند

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی، بعد از طبس این دومین سایت سنگنوردی استان در طبیعت است که امروز افتتاح و ورزشکاران در کارگاه های مختلف آن توان خود را محک زدند.
رئیس هیئت کوهنوردی استان در این مراسم گفت : برای راه اندازی این سایت 40 میلیون تومان هزینه شد که بیشتر هزینه های آن را خود ورزشکاران تامین کردند.
گنجی افزود : سایت حسین آباد در کوه های باقران بیرجند نیز برای استفاده ورزشکاران این رشته آماده شده و در حال تکمیل است.
وی گفت : در استان 15 مربی در رشته کوهنوردی داریم و جایگاه ما در رنکینگ فدراسیون رشد چشمگیری داشته است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز در خصوص حمایت از ورزشکاران این رشته گفت : ایمن سازی این سایت ها و تامین تجهیزات ایمنی برای ورزشکاران این رشته در دستور کار ماست و هیئت های ورزشی برای فعالیت پایدار و مستمر باید به سمت جذب حامیان و منابع مالی بروند.
عزیزی با اشاره به سرمایه گذاری در بخش بانوان افزود : یکی از مشکلات هیئت کوهنوردی نبود مربی ویژه بانوان است که در حال رایزنی با فدراسیون هستیم تا این مشکل برطرف شود.
وی گفت : برای تجهیز دیواره سخره نوردی مرکز استان در پایگاه قهرمانی، نیاز است تا 500 میلیون تومان هزینه شود که اتمام این پروژه 2 سال زمان نیاز دارد.
ورزش کوهنوردی شامل 13 رشته است و در خراسان جنوبی 700 ورزشکار بیمه شده در این هیئت فعالیت می کنند.
برگزیدگان جشنواره سنگنوردی امروز، تا دو ماه آینده به اردوی توان افزایی دیواره نوردی به یکی از دیواره های استان خراسان رضوی اعزام می شوند.