رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۸

افتتاح دو پروژه بهداشتی درمانی و ارائه خدمات رایگان دامپزشکی خوسف در دهه فجر - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح دو پروژه بهداشتی درمانی و ارائه خدمات رایگان دامپزشکی خوسف در دهه فجر

دو پروژه بهداشتی، درمانی دامپزشکی خوسف در دهه فجر افتتاح می شود.

دو پروژه بهداشتی، درمانی دامپزشکی شهرستان خوسف با مشارکت بخش خصوصی در دهه فجر افتتاح می‌شود.

دکتر محمودی زاوه، رئیس شبکه دامپزشکی خوسف گفت: بیش از یکصد و پنجاه میلیون تومان اعتبار برای افتتاح کلینیک و مرکز مایه کوبی وابسته و داروخانه دامپزشکی توسط بخش خصوصی دامپزشکی هزینه شده است.

وی افزود: تهیه غذای سالم از نیازهای اساسی انسان‌ها است و دام و طیور در تامین غذای آدمی جزو مهم‌ترین عوامل هستند، اما آنچه سلامت دام و طیور را تأمین می‌کند، بهداشت و دامپزشکی است و احداث کلینیک و داروخانه دامپزشکی در سطح شهرستان از اقداماتی هست که به تأمین فرآورده خام دامی سالم کمک بسزایی می کنند.

رییس شبکه دامپزشکی خوسف گفت: با پتانسیل خوبی که در بخش طیور شهرستان وجود دارد خلأ مراکز تخصصی خدماتی دامپزشکی در شهرستان احساس می شد که در همین خصوص دو پروژه بهداشتی درمانی با مشارکت بخش خصوصی در دهه فجر افتتاح خواهد شد.

همچنین به مناسبت دهه مبارک فجر شبکه دامپزشکی شهرستان خوسف در نظر دارد خدمات درمان رایگان دام و طیور را در سطح شهرستان انجام دهد.
دکتر محمودی زاوه، رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان خوسف ضمن گرامیداشت سالروز ورود تاریخی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران گفت: همزمان با دهه مبارک فجر خدمات رایگان درمان دام و طیور در مناطق کمتر برخردار شهرستان بصورت رایگان انجام می شود و همچنین به منظور پیشگیری و مقابله با بیماری های انگلی دام سم پاشی اماکن دامی انجام خواهد شد.

وی افزود: توزیع سم و نهاده که بصورت رایگان از ابتدای سال شروع شده بود همچنان ادامه دارد و در این ایام ببن دامداران توزیع می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای خراسان جنوبی