سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

افتتاح دو مرکز کنترل آسیب‌های اجتماعی در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح دو مرکز کنترل آسیب‌های اجتماعی در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکزخراسان جنوبی، برای اولین بار دو مرکز ویژه دختران و زنان شامل مرکز حمایتهای روانی _افتتاح دو مرکز کنترل آسیبهای اجتماعی در خراسان جنوبی اجتماعی دختران و خانواده و مرکز حمایت و توانمندسازی زنان آسیب دیده اجتماعی، امروز با حضور جعفری رئیس اورژانس اجتماعی 123سازمان بهزیستی کشور، در بیرجند راه اندازی شد.

مدیرکل بهزیستی استان در این مراسم هدف از راه اندازی این مراکز را آموزش مهارت های حرفه ای و توانمندسازی خانواده های جامعه هدف بهزیستی، آموزش مهارت های زندگی، تهیه جهیزیه برای دختران  نیازمند، جذب کمک های خیران و ارائه خدمات به زنان آسیب دیده اجتماعی عنوان کرد.

عرب نژاد با بیان اینکه خوشبختانه در چند سال گذشته در حوزه پیشگیری و مدیریت آسیبهای اجتماعی موفق عمل کرده ایم، افزود: آمارهای بدست آمده نشان دهنده کاهش این آسیب ها در حوزه کودکان خیابانی، مسائل زنان و دختران و آمار طلاق در استان است.

رئیس اورژانس اجتماعی 123سازمان بهزیستی کشور هم در این مراسم گفت: باید در حوزه کاهش و کنترل آسیبهای اجتماعی همه مسئولان فرهنگی احساس مسئولیت کنند.

وی با بیان اینکه 15هزار پرونده مربوط به کودکان کار در بهزیستی کشور تشکیل شده است افزود: آمارهای غیررسمی گویای آن است که تعداد کودکان کار در کشور بیشتر از این تعداد و حدود 70هزار نفر است که لازم است مسئولان پای کار باشند تا این مسئله را کنترل کنند.