رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

افتتاح دو طرح عمرانی به مناسبت هفته كاهش اثرات بلاياي طبيعي - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح دو طرح عمرانی به مناسبت هفته كاهش اثرات بلاياي طبيعي

alt

در چهارمين روز از هفته كاهش اثرات بلاياي طبيعي مركز نگهداري سگ هاي تجسس (آنست) و مركز داندانپزشكي جمعيت هلال احمر خراسان جنوبی افتتاح شد.

مدير عامل جمعيت هلال احمر خراسان جنوبي هدف از راه اندازي مركز داندانپزشكي جمعيت هلال احمر را كمك به اقشار آسيب پذير و كم درآمد جامعه براي درمان اعلام كرد و گفت: اين مركز با هزينه پانصد ميليون ريال با حضور دو دندانپزشك زن و مرد تمامي خدمات درماني از جمله ترميم، كاشت و درمان ريشه را انجام مي دهد.

محمدرحيم شهرياري افزود : از ويژگي هاي بارز اين مركز درماني ، معالجه بيماران با يك سوم نرخ تعرفه هاي دندانپزشكي ساير مراكز درماني است .

وي گفت : اين مركز با ظرفيت روزانه شانزده نفر و با بهره گيري از تجهيزات و امكانات كامل همه روزه در دو شيفت صبح و عصر در خيابان آيت الله طالقاني  10شهر بيرجند آماده ارائه خدمات به مردم است .

مركز نگهداري سگ هاي تجسس (آنست) نیز دیگر طرحی بود که براي راه اندازي آن  تا كنون 250 ميليون ريال هزينه شده است.

مدير عامل جمعيت هلال احمر خراسان جنوبي با اشاره به اينكه تربيت و آماده كردن سگ هاي تجسس نقش مهمي در زمان بحران و حوادث طبيعي به خصوص زلزله به منظور يافتن افراد زنده گرفتار در آوار و برف دارد گفت : آموزش هر سگ تا آمادگی كامل آن حدود دو سال زمان می برد.

شهرياري افزود : تعلیم مربیان زیر نظر مدرسان صلیب سرخ آلمان بوده كه هر سه ماه یكبار برای آموزش این مربیان به ایران می آیند و آموزش های لازم را به آنها ارایه می دهند و تعلیم این سگ ها در استان زیر نظر مربیان امدادگر جمعيت هلال احمر استان است.

مديرعامل جميعت هلال احمر استان به وجود دو قلاده سگ در اين مركز اشاره كرد و گفت‌: این سگ ها توانايي يافتن فرد زنده در عمق 4 متر را دارند.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی