رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

افتتاح خانه فرهنگ ديجيتال سرايان - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح خانه فرهنگ ديجيتال سرايان

alt

خانه فرهنگ ديجيتال سرايان افتتاح شد

امام جمعه سرايان در اين مراسم گفت: جاي اين مرکز در شهرستان خالي بود چرا که رسانه از مهم ترين ابزارهايي است که در دنيا استفاده مي شود.

حجت الاسلام والمسلمين«نجمي پور» با بيان اين که خانه فرهنگ ديجيتال به عنوان نماد شبکه محلي-فرهنگي مسائل فرهنگي را پيگيري و شرايط خوبي را براي جذب نوجوانان و جوانان ايجاد مي کند، افزود: اين مکان بايد در مناطق دور افتاده و هر روستا افتتاح تا فرصت بهره گيري نوجوانان و جوانان فراهم شود.

وي به موضوع آموزش از طريق سامانه فضاي مجازي تاکيد کرد و شناسايي استعدادهاي جوانان، تقويت ارتباط جوانان با مساجد و جلب مشارکت آنان در مسائل فرهنگي را از مهم ترين اهداف ايجاد خانه هاي فرهنگ برشمرد.مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز گفت: دشمن با برنامه ريزي مدون در فضاي سايبري سرمايه گذاري هنگفتي متحمل شده است.

«مطهري فر» با اشاره به تخصيص 8 درصدي اعتبارات فرهنگي استان به حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامي تاکيد کرد: با وجود اين محدوديت هاي مالي انتظارها از اين نهاد بسيار بالاست امسال هم با اين که اعتباراتي فرهنگي-هنري صفر درصد است بايد از حداقل ها استفاده کرد.«بني خزائي»، مسئول خانه فرهنگ ديجيتال سرايان هم از دبيرخانه کانون هاي کشور به دليل اختصاص 350 ميليون ريال براي راه اندازي اين مکان تقدير کرد.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی