رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

افتتاح تصفیه خانه آب شرب بیرجند در آیند ه ای نزدیک - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح تصفیه خانه آب شرب بیرجند در آیند ه ای نزدیک

به دنبال انتقاد از وعده های محقق نشده مسئولان و نارضایتی مردم از کیفیت نامطلوب آب در شهرستان بیرجند این بار مسئولان آب منطقه ای خراسان جنوبی قول تحقق افتتاح این تصفیه خانه را در نیمه دوم امسال داده اند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی در این باره گفت: در حال حاضر این تصفیه خانه آماده بهره برداری است و تنها کار شست و شوی دستگاه های آن باقی مانده است.

غلامرضایی افزود: باید با برنامه ریزی انجام شده با دستگاه های ذیربط آب شهر بیرجند برای چند روزی قطع با جیره بندی شود تا بتوانیم دستگاه های این تصفیه خانه را شست و شو داده و رویای آب شیرین را برای مردم این شهرستان محقق کنیم.

وی ادامه داد: در تابستان امسال به دلیل گرمای شدید هوا نتوانستیم آب را برای مدتی جیره بندی یا قطع کنیم که امید است با سرد شدن هوا این کار انجام شود و شاهد راه اندازی این تصفیه خانه باشیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی بیان داشت: عملیات اجرایی ساخت تصفیه خانه آب شرب شهر بیرجند از سال 1386 و با هدف حذف فلزات سنگین موجود در آب و در نهایت بهبود و ارتقای کیفیت آب شرب، آغاز شده است.

غلامرضایی افزود: این طرح در فاز اول بهره برداری، دارای ظرفیت 640 لیتر بر ثانیه بوده و ظرفیت نهایی آن در پایان دوره طرح به 920 لیتر بر ثانیه خواهد رسید.

وی تصریح کرد: تاکنون برای اجرای این پروژه بالغ بر 33 میلیارد تومان هزینه شده که بهره برداری کامل آن نیازمند 20 میلیارد تومان اعتبار دیگر است.

با افتتاح این تصفیه خانه تمام مردم شهرستان بیرجند از نعمت آب شیرین بهره مند خواهند شد.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی