رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۳ بهمن ۱۳۹۸

افتتاح ایستگاه دیجیتال برکوک شهرستان قاین - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح ایستگاه دیجیتال برکوک شهرستان قاین

ایستگاه دیجیتال برکوک شهرستان قاین افتتاح شد.

این ایستگاه که دوازدهمین ایستگاه متوسط قدرت تلویزیونی و هفدهمین فرستنده دیجیتال خراسان جنوبی است بیش از 12 هزار نفر از جمعیت بخش آرین شهر و بخشی از روستاهای شهرستان مرکزی بیرجند را تحت پوشش قرار می دهد.

ثقفی، مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی گفت: برای بهره برداری از این فرستنده که دومین ایستگاه تلویزیونی بزرگ استان به لحاظ فن آوری ها و تکنولوژی های جدید دی.وی.بی.تی تو است حدود 3 کیلومتر شبکه برق فشار متوسط استاندارد و 3.5 کیلومتر جاده دسترسی و تجهیزات فنی پیشرفته اجرا شده است.

ثقفی افزود: برای بهره برداری از این فرستنده 650 میلیون تومان هزینه شده است که 400 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی و 250 میلیون تومان از اعتبارات سازمان صدا و سیما تأمین شده است.

وی افزود: پیش از این در روستای برکوک، تنها 4 شبکه تلویزیونی قابل دریافت بود که با راه اندازی ایستگاه دیجیتال، 20 شبکه تلویزیونی و 20 کانال رادیویی قابل دریافت است.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی از افزایش پوشش شبکه های دیجیتال استان به 85 درصد در سال جاری خبر داد و گفت: در صورت تخصیص اعتبار 10 ایستگاه دیجیتال دیگر در استان راه اندازی می شود.

با افتتاح این ایستگاه 1.5 درصد دیگر از جمعیت خراسان جنوبی تحت پوشش شبکه های دیجیتال قرار گرفت و جمعیت تحت پوشش استان به 79 درصد رسید.

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی