سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

آغاز گازرسانی به نهبندان در آینده ای نزدیک - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز گازرسانی به نهبندان در آینده ای نزدیک

گازرسانی به نهبندان به زودی آغاز می‌شود.

پرویزی، استاندار خراسان جنوبی روز شنبه ( 6 شهریور) مهمان مردم نهبندان شد و پس از تجلیل از مقام شامخ شهدا در شورای اداری گفت: شبکه گازرسانی به نهبندان و شوسف به زودی از شهرستان سربیشه آغاز می‌شود و یک میلیارد تومان نیز برای اتمام طرحهای نیمه تمام اختصاص می یابد.

پرویزی با بیان اینکه استان خراسان جنوبی و شهرستان نهبندان به لحاظ امکانات کمتر توسعه یافته و محروم است، افزود: این شهرستان دارای ظرفیت‌ها و توانمندیهای فراوانی است که برای پیشرفت باید از آنها نهایت استفاده را برد.

استاندار تامین زیرساخت ها از جمله گاز، آب، برق و راه‌آهن را برای جذب سرمایه گذاری ضروری دانست و گفت: با توجه به وجود ذخایر معدنی فراوان در این شهرستان، پیگیر جذب سرمایه ‌گذار هستیم تا با ایجاد اشتغال و فراهم‌آوری امکانات زمینه ماندگاری مردم را در روستاها و مناطق مرزی فراهم کنیم.

نظافت فرماندار نهبندان از آغاز ساخت نيروگاه بادي در منطقه خوانشرف با سرمايه گذاري ١٠٠ ميليون دلار در آینده نزدیک خبر داد و گفت: طرح های اشتغالزایی مختلفی از قبیل تولید کنستانتره، معدن آندولزیت و کارخانه تولید الیاف شیشه در حال انجام است.

افضلي نماينده مردم شهرستانهای نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت:  طرح توسعه نهبندان كه از مصوبات سفر رهبر انقلاب است اكنون ١٨ ساله شده است ولي اجرای این طرح در رفع محروميت رضايت بخش نيست.

همچنین استاندار با خانواده شهید روشندل دیدار کرد و در آخرین برنامه خود در جمع شهرداران، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا و دهیاران حضور یافت.

استاندار در این نشست برای 13 میلیارد تومان روکش آسفالت محور نهبندان به سربیشه و 700 میلیون تومان به منظور راه اندازی مجدد کارخانه گچ شهرداری نهبندان قول اختصاص اعتبار داد.

پرویزی گفت: طرح توسعه نهبندان باید به عنوان یک اولویت مهم از سوی مسئولان مورد توجه و پیگیری جدی قرار گیرد.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی