سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

آغاز کنفرانس ملی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه صنعت - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

آغاز کنفرانس ملی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه صنعت

آغاز کنفرانس ملی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه صنعت


کنفرانس ملی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه صنعت در بیرجند آغاز شد.

کنفرانس ملی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه صنعت در بیرجند آغاز شد. 

با آغاز بکار اولین کنفرانس ملی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه صنعت خراسان جنوبی، نخبگان اقتصادی کشور، این ظرفیت ها را به مدت دو روز بررسی می کنند.

این همایش 30 فروردین با حضور 50 مهمان استانی، ملی و خارجی در دانشگاه  صنعتی بیرجند آغاز شد .

فورگی نژاد ، دبیر این کنفرانس، شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در استان، تغییر نگرش فرهنگ سرمایه گذاری و چیدمان روش های توسعه استان را از اهداف برگزاری آن دانست و گفت: به دبیرخانه این همایش، 58 مقاله در 13 محور از جمله رویکرد توسعه صنعتی استان، فرآوری مواد معدنی و فناوری اطلاعات و ارتباطات ارسال شد که طی دو روز  42 مقاله پذیرفته شده ارائه می شود.

فورگی نژاد ابراز امیدواری کرد با برگزاری این کنفرانس بتوان از توانمندی بخش های علمی کشور برای شکوفایی ظرفیت های سرمایه گذاری استان بهره برد.

الله داد، معاون اقتصادی اتاق بازرگانی ایران هم در این کنفرانس در خصوص موانع تولید و مشکلات در فضای کسب و کار گفت: گستردگی مقررات حاکم، نبود زیرساخت های لازم، منابع مالی با نرخ بهره بالا و مالیات بالا بر فعالیت های بخش خصوصی از جمله مشکلات فضای کسب و کار است.

الله داد، خراسان جنوبی را پلی برای صادرات خواند و افزود: در این استان به بخش خدمات کمتر توجه شده و باید به این بخش در راستای افزایش صادرات کشور به خارج از کشور توجه ویژه شود.

صفدری زاده، مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی بیرجند هم گفت: خراسان جنوبی با برخورداری از منابع طبیعی، معادن متنوع و محصولات استراتژیک کشاورزی و همچنین نیروی کارآمد و مراکز علمی می تواند به عنوان سرمایه ملی بنگاههای اقتصادی کشور مطرح شود.

صفدری زاده با بیان اینکه باید صنایعی که آب بر نیستند در استان ایجاد شود افزود: با توجه به هم جواری با افغانستان، ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در خراسان جنوبی می تواند زمینه سرمایه گذاری را در استان ایجاد کند.

در این کنفرانس عمیدیان، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم با اشاره به کسب و کارهای نو در شبکه های اجتماعی و اینترنتی مطالبی را در راستای فرصت های سرمایه گذاری حوزه آی سی تی در خراسان جنوبی ارائه داد.

همچنین در کنفرانس ملی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه صنعت خراسان جنوبی، امام جمعه بیرجند و استاندار هم بر توجه و استفاده از ظرفیت های سرمایه گذاری در استان تاکید کردند.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.