رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

آغاز کنفرانس فیزیک ایران در دانشگاه بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز کنفرانس فیزیک ایران در دانشگاه بیرجند

alt

کنفرانس فیزیک ایران و هجدهمین کنفرانس فیزیک دانشجویی فردا در دانشگاه بیرجند با حضور اساتید و دانشجویان  داخل و خارج از  کشور  ساعتی پیش در دانشگاه بیرجند آغاز شد.

این کنفراس به مدت 4 روز  در دانشگاه بیرجند برگزار می شود .

هزارو 100 مقاله به این کنفراس ارسال شد که 600 مقاله برای ارئه پذیرش شده است .

قرار است در کنفراس فیزیک ایران 70 مقاله به طورهمزمان در 5 سالن  به صورت شفاهی و مابقی به صورت پوستر ارائه شود .

به گفته  فیروز آبادی تاکنون 550 استاد و دانشجو حضورشون را  در این کنفراس اعلام کردند و قرار است تا روز پایانی به 750 نفر برسد .

فیزیک هسته ای، فیزیک مولکولی، نانو فیزیک، اپتیک، فوتوتونیک، ذرات بنیادی، فیزیک نظری، نجوم و کیهان شناسی، فیزیک هسته ای و پلاسما از جمله گرایش های این کنفرانس است.

دانشگاه های صنعتی شریف، اصفهان، زنجان، شیراز، مازندران، سیستان و بلوچستان، سمنان، بیرجند ، گیلان، تهران، شهید بهشتی، پیام نور تهران، الزهرا، پژوهشگاه دانش های بنیادی، دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری کرمان، دانشگاه علم و صنعت ایران، پژوهشگاه مواد و انرژی از جمله موسسات و دانشگاه های شرکت کننده در هجدهمین کنفرانس ملی فیزیک ایران است.

همزمان با برگزاری این کنفرانس کارگاه آشنایی با شرکت های دانش بنیان و طرح کسب و کار، مقاله نویسی و نقد علمی، نشست شاخه دانشجویی انجمن فیزیک ایران، مدرسه نانو فیزیک و مدرسه اندازه گیری خواص مغناطیس با استفاده از vsm  برگزار می شود.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی