سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

آغاز پروژه راه آهن شهرستان فردوس، به زودی - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز پروژه راه آهن شهرستان فردوس، به زودی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، استاندار خراسان جنو‌بی بامداد امروز در نشست با نخبگان شهرستان آغاز پروژه راه آهن شهرستان فردوس، به زودیفردوس با بیان اینکه مباحث زیرساختی استان نیازمند توجه ملی و تخصیص و تامین اعتبارات است، گفت: اتصال استان به شبکه ریلی کشور یکی از موضوعات مهم است ‌و با توجه به سفر قریب الوقوع وزیر راه به زودی شاهد آغاز پروژه راه آهن شهرستان فردوس خواهیم بود.
معتمدیان افزود: در سال جاری 200 میلیون دلار برای تقویت و توسعه صنایع استان از طریق صندوق توسعه ملی به خراسان جنوبی تخصیص می‌یابد.
وی به تکمیل زنجیره شتر در استان اشاره کرد و گفت: اقلیم ما آمادگی توسعه و تکمیل زنجیره شتر را دارد و مردم ما نیز با فرهنگ آن آشنا هستند، توسعه و تکمیل این زنجیره می تواند طی دو یا سه سال، زمینه تولید و اشتغال را فراهم کند.
استاندار خراسان جنو‌بی افزود: اگر بناست خراسان‌ جنوبی توسعه یابد نیازمند توسعه و هم افزایی هستیم و تصویر زیبای استان زمانی خود را نشان می دهد که قطعات پازل کنار هم قرار داشته باشند و ما به تبعیض و بی عدالتی اعتقادی نداریم و اجازه نمی دهیم حقی از مردم ضایع شود.

رئیس شورای اسلامی شهرستان فردوس هم در این نشست گفت: راه های مواصلاتی فردوس از جمله سه راهی روم به فردوس، ‌بجستان فردوس و دیهوک فردوس نیازمند نگاه ویژه است چرا که 70 درصد تصادفات منجر به فوت استان در این محورها رخ می دهد.
تقاضایی اول افزود: حصارکشی باند امداد و نجات، احداث پست 123 کیلووات شهرک صنعتی، احداث اورژانس درمانی در کجه و چاهنو، صدور مجوز دام سبک اسلامیه، اختصاص اعتبار برای لایروبی و مرمت قنات جهانی بلده و تکمیل مجتمع دامداران فردوس را از دیگر مطالبات مردم شهرستان فردوس می باشد.

اکبری رئیس شورای اسلامی شهر فردوس، نبود دستگاه های ام آر آی و سی تی اسکن در بیمارستان فردوس را از دغدغه های درمانی مردم این شهرستان  و گفت: احداث پادگان آموزشی پدافند هوایی نقش مهمی در اقتصاد شهرستان فردوس دارد که امید است بزودی شاهد افتتاح آن باشیم.