رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

آغاز همایش جغرافیا، محیط زیست، امنیت و گردشگری در قاین - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز همایش جغرافیا، محیط زیست، امنیت و گردشگری در قاین

همایش جغرافیا، محیط زیست، امنیت و گردشگری در قاین آغاز شد.

اولین همایش ملی جغرافیا، محیط زیست، امنیت و گردشگری در دانشگاه بزرگمهر قاین آغاز بکار کرد.

هدف از برگزاری این همایش معرفی ظرفیتهای خراسان جنوبی، شهرستان قاین و دانشگاه بزرگمهر این شهرستان در راستای توسعه است.

عبدالمجید احمدی، دبیر این همایش گفت: در این همایش دو روزه شرکت کنندگان از نقاط مختلف کشور به ویژه از استانهای اصفهان، تهران، شیراز، خوزستان، کردستان، تبریز، اردبیل و استانهای خراسان حضور دارند.

عبدالمجید احمدی افزود: از بین 700 مقاله رسیده از سراسر کشور به این همایش تعداد 300 مقاله توسط کمیته داوران پذیرفته که 150 تا بصورت سخنرانی و 150 مقاله به صورت پوستر در مدت دو روز ارائه می شود.

وی هدف از برگزاری همایش ملی جغرافیا، محیط زیست، امنیت و گردشگری را معرفی ظرفیتهای خراسان جنوبی، شهرستان قاین و دانشگاه بزرگمهر این شهرستان در راستای توسعه عنوان کرد و افزود: 200 استاد برجسته کشوری در کمیته های چهارگانه همایش شامل کمیته راهبردی - سیاست گذاری، کمیته علمی، کمیته اجرایی و کمیته فناوری و اطلاعات همکاری داشته اند.

دبیر این همایش گفت: نمایشگاه پتانسیل ها و دستاوردهای زیست محیطی، میراث فرهنگی و صنایع دستی و سوغات شهرستان از برنامه های جانبی همایش است.

عبدالمجید احمدی با بیان اینکه همزمان با برگزاری این همایش 6 کارگاه آموزشی برگزار خواهد شد افزود: نقش علوم جغرافیایی در توسعه گردشگری، حفاظت از محیط زیست و افزایش امنیت پایدار، آگاهی و ارتقاء فرهنگ گردشگری و حفاظت از محیط زیست، اخلاق در پژوهش، شیوه مقاله نویسی و تدوین انواع مقالات علمی، آشنایی با اصول تفسیر میراث فرهنگی و طبیعی در صنعت گردشگری و آشنایی با اصول اکوتوریسم( بوم گردشگری) عناوین این کارگاههاست.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی