رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۸

آغاز مراسم تشییع شهدای گمنام در بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز مراسم تشییع شهدای گمنام در بیرجند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، سه شهید گمنام دیروز وارد خراسان جنوبی شدند که مراسم تشیع و خاکسپاری آنان هم اکنون در حوزه علمیه امیر المؤمنین بیرجند در حال برگزاری است.

نماینده مردم بیرجند و خوسف در مجلس شورای اسلامی، در مراسم تشییع این شهدای گمنام  گفت: شهدا زنده و حیات بخش اند و ما افتخار می کنیم خدمتگذار آنان باشیم.

حجت الاسلام عبادی افزود: شهادت فضیلتی است که بمانند آن را در آل سعود یا صهیونیست نمی بینیم چون این رژیم ها دست به جنایت می زنند مانند جنایت هایی که در یمن انجام می دهند و سپس یمن رو متهم به جنایت می کنند.

وی گفت: افرادی که از فرهنگ شهادت خوششان نمیاد به این دلیل است که  بر اساس فرهنگ غرب  دنبال رذایل هستند و فضایل را دنبال نمی کنند.

نماینده مردم بیرجند و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: این افراد فریب فرهنگ غرب را خورده اند و اینها مردگانی هستند که حیات انسانی ندارند.

حجت الاسلام عبادی، تمدن غرب را تمدن دروغ گویی و فریب کاری دانست و گفت: برخی افراد چنان پیشرفت های علمی غرب را بزرگ می کنند که رذایل غرب همچون بی عفتی، از هم گسیختگی و رواج مشروبات الکلی را فراموش می کنند و این نگاه باید اصلاح شود.

وی افزود: غربی ها نه ایثار دارند، نه گذشت و نه شهادت و اگر اقتصادشان رونق دارد بخاطر این است که ملت های دیگر را چپاول می کنند.

بعد از تشییع این سه شهید گمنام،  یک شهید در سپاه انصار الرضای استان، روبروی حسینه ثار الله و دو شهید دیگر هم در شهرک چهکند و در بوستان حاشیه بلوار اصلی چهکند به خاک سپرده می شوند.
یک شهید 19 ساله و دو شهید 23 ساله هستند
که در عملیاتهای محرم در منطقه شرهانی، کربلای 6 در منطقه سومار و رمضان در منطقه شرق بصره در سال 62 به شهادت رسیدند.
هم اکنون 146 شهید گمنام در 54 نقطه خراسان جنوبی مدفون هستند.