سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

آغاز فعالیت سامانه بارشی در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز فعالیت سامانه بارشی در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی، کارشناس هواشناسی استان گفت: در یک ساعت گذشته در طبس کاهش دید افقی آغاز فعالیت سامانه بارشی در خراسان جنوبیتا ۳ هزار متر رسیده و پدیده گرد و غبار هم گزارش شده است.

نخعی افزود: در شب و روز گذشته هم بارش باران در عشق آباد طبس ۲ میلیمتر و در فردوس، طبس و معدن قلعه زری خوسف کمتر از یک میلیمتر گزارش شد.
وی گفت: مطابق با الگوی نقشه‌ها و تصاویر ماهواره‌ای هواشناسی برای امروز هم وزش باد شدید تا خیلی شدید، در برخی نقاط طوفان و گرد و خاک همراه با کاهش دید افقی پیش بینی می‌شود.
کارشناسی هواشناسی استان با بیان اینکه اغلب مناطق استان از عصر امروز تا قبل از ظهر فردا تحت تاثیر سامانه بارشی خواهند بود افزود: شدت بارش‌ها برای نوار شمالی و مناطق شمال غرب استان، بیشتر و به صورت رواناب و آبگرفتگی معابر عمومی خواهد بود.
نخعی از دیگر پدیده‌های پیش رو برای امشب را بارش تگرگ و در ارتفاعات برف پیش بینی کرد و گفت: افزایش دما برای امروز در استان ادامه دارد، اما از اواخر امشب تا صبح جمعه کاهش دمای هوا محسوس و قابل ملاحظه خواهد بود که برای صبح فردا (پنج شنبه ۸ اسفند) و صبح جمعه سرما و یخبندان شبانه هم در منطقه قابل انتظار است.