جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

آغاز عملیات توسعه آبرسانی به شهر طبس - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز عملیات توسعه آبرسانی به شهر طبس

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، طول این خط انتقال، ۸۸ کیلومتر است که با اجرای خط لوله چدنی به قطر ۴۰۰ میلیمتر و یک مخزن تعادلی، آب چاه‌های موجود در نیروگاه زغال سنگ طبس را به تصفیه خانه سد نهرین انتقال می‌دهد.

برای اجرای این طرح ۱۵۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات شهر‌های دارای تنش آبی هزینه می‌شود که در صورت تامین کامل آن تا سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می‌سد.
مرحله اول این طرح به طول ۱۰ کیلومتر با اعتبار ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان  امروز با حضور رضا اردکانیان آغاز شد.

بازدید از نیروگاه حرارتی زغالسنگ سوز و زیارت آستان مبارک امامزاده حسین بن موسی الکاظم علیه السلام از دیگر برنامه‌های وزیر نیرو در طبس بود.

نیروگاه حرارتی زغالسنگ سوز طبس از پروژه‌های ملی  و اولین نیروگاه زغال سنگ سوز کشور است که ظرفیت تولید ۶۵۰ مگاوات برق در سال را دارد.

عملیات اجرایی این نیروگاه در سال ۸۳ آغاز شدو هم اکنون در مجموع حدود ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

نیروگاه حرارتی زغالسنگ سوز طبس با سرمایه گذاری شرکت‌های داخلی و فاینالس چین در حال احداث است که با بهره برداری از آن برای ۶ هزار نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.

وزیر نیرو در بازدید از این نیروگاه این طرح را یکی از مهمترین برنامه‌های کاری سفرش به خراسان جنوبی عنوان کرد و افزود: این نیروگاه یک نیروگاه منحصر به فرد با دو واحد ۳۲۵ مگاواتی با سوخت زغالسنگ است.

اردکانیان افزود: نیروگاه حرارتی زغالسنگ سوز طبس به دلایل تامین منابع مالی و فاینانس، مدتی با اهنگ کند به پیش رفته و امیدواریم با تمهیدات اندیشیده شده بتوانیم حداکثر در همین امسال این پروژه را به شکل مطلوبی فعال کنیم.

وزیر نیرو دقایقی پیش طبس را به مقصد بیرجند ترک کرد.