سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

آغاز عملیات اجرایی اتصال راه آهن فردوس به ریل سراسری - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز عملیات اجرایی اتصال راه آهن فردوس به ریل سراسری

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی ، این‌ پروژه که جزو طرح  های آنتنی است به طول ۷۱ کیلومتر به صورت یک‌ آنتن از ایستگاه جزین‌ به سمت شهرستانآغاز عملیات اجرایی طرح آنتنی راه آهن فردوس فردوس با هزینه 101 میلیارد تومان احداث می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی  در این مراسم  اتصال به شبکه ریلی را سبب تثبیت جمعیت و انتقال بار به کشورهای همسایه دانست و گفت: توسعه بخش های زیرساختی شرق کشور از اولویت هاست و ایجاد مسیرهای ریلی، بزرگراهی و جاده ای را با ردیف اعتبار مناسب در برنامه کار داریم.
خادمی افزود: با توجه به اینکه موانع زیادی در مسیر وجود ندارد امیدواریم در یک برنامه پیش‌بینی شده بتوانیم اتصال فردوس به شبکه ریلی را با سرعت انجام دهیم.
وی گفت: در مکان هایی که مردم بیشتر استقبال می کنند همزمان با احداث مسیر ، ایستگاه نیز احداث می‌شود و باید از این زیرساخت خوب و مناسب برای توسعه منطقه استفاده شود.
نماینده مردم فردوس، سرایان، طبس و بشرویه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: بدهی پیمانکار نباید سبب توقف پروژه شود و با کمک وزارت راه و شهرسازی و شرکت زیرساخت، بدهی پیمانکار را با بانک تهاتر می کنیم و تامین منابع باید صورت گیرد و در شرایط فعلی نباید منتظر اعتبارات دولتی بمانیم.
امیرحسنخانی افزود: پذیرفته نیز با مجوزهایی که در بودجه گذاشته ایم شرکتی با مشکل مالی مواجه شود مگر راه‌ها و ریل ها در سایر استان‌ها چطور افزایش می‌یابد، آنها روش های تامین مالی را یاد گرفته و پیگیری می‌کنند و تامین مالی می شود.