جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

آغاز طرح نظارت بازگشایی مدارس خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز طرح نظارت بازگشایی مدارس خراسان جنوبی

alt

الیاس جویبان گفت : در آستانه بازگشایی مدارس، دانشگاه‌ها و سایر مراکز آموزشی و افزایش تقاضا برای خرید اقلام آموزشی، لوازم‌التحریر و پوشاک، با پایان مرحله اطلاع‌‌رسانی طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس، مرحله عملیاتی آن از دهم شهریورماه در خراسان جنوبی به مرحله اجرا در می‌آید.

وی افزود: جلوگیری از هرگونه کمبود و افزایش غیر منطقی قیمت‌ها و بروز تخلفات احتمالی از سوی واحدهای تولیدی، توزیعی و خدماتی و رسیدگی سریع به شکایات و گزارش‌های مردمی در رابطه با کالاهای مورد نیاز برای تحصیل از مهم‌ترین اهداف این طرح است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی به دیگر اهداف این طرح اشاره کرد و گفت: نظارت ویژه بر رعایت درصد سودهای خرده و عمده فروشی، نصب برچسب قیمت، صدور فاکتور لوازمالتحریر، کیف و کفش و غیره، رعایت نرخ‌های تعیین شده دفترچه‌های دانشآموزی و همچنین جلوگیری از توزیع و فروش لوازمالتحریر خارجی و داخلی فاقد استاندارد و بیکیفیت از دیگر اهداف این طرح است.

جویبان یادآور شد: مرحله اجرایی این طرح به مدت یکماه و تا دهم مهرماه سال جاری ادامه و تمرکز بازرسی‌ها معطوف به لوازمالتحریر، کیف، کفش و مانتو مدارس خواهد بود.

وی ادامه داد: بخش خدمات بر چگونگی فعالیت آموزشگاه‌ها و مدارس غیرانتفاعی در دریافت شهریه‌های مصوب و رعایت نرخ سرویس‌های ایاب و ذهاب و نحوه فعالیت نمایشگاه‌های پاییزه است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه عرضه و فروش لوازم‌التحریر خارجی و داخلی فاقد استاندارد و بیکیفیت ممنوع است، تاکید کرد: فروش اجباری کالا همراه کالای دیگران تخلف و واحد صنفی حق فروش کالاهایی از جمله نوشتافزار را به همراه دفترچه تحصیلی ندارد و در صورت مشاهده یا اخذ گزارش مردمی با متخلفان به‌شدت برخورد قانونی می‌شود.

جویبان تصریح کرد: در زمان اجرای این طرح بازرسان مجمع امور صنفی و تعزیرات حکومتی و استاندارد با برگزاری گشت‌های مشترک و رسیدگی سریع به پرونده‌های متشکله و همچنین ناظران افتخاری با نظارت‌های محسوس و نامحسوس خود، این سازمان را در اجرای هر چه بهتر طرح همراهی میکنند.

وی با بیان اینکه همکاری مردم در راستای برخورد با تخلفات اقتصادی بسیار کلیدی و راهگشاست، درخواست کرد: تا شهروندان با مشاهد هر گونه تخلف اقتصادی مراتب را با تلفن 124 سازمان اطلاع دهند تا در اسرع وقت به شکایات و گزارشات دریافتی به این سامانه رسیدگی شود.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی