رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

آغاز طرح آسمانی ها در کانون هاي فرهنگی خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز طرح آسمانی ها در کانون هاي فرهنگی خراسان جنوبی

طرح آسمانی ها ویژه اوقات فراغت در 430 کانون فرهنگی هنری خراسان جنوبی آغاز شد

طرح آسمانی ها ویژه اوقات فراغت در 430 کانون فرهنگی هنری خراسان جنوبی آغاز شد.

مسئول دبیرخانه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان گفت:  615 کانون فرهنگی و هنری در استان فعالیت دارند که طرح آسمانی در 430 کانون آن اجرا می شود.
حجت الاسلام سبزه کار افزود: در این طرح کلاسهای ویژه اوقات فراغت شامل کلاسهای عمومی همچون احکام، قرآن، تجوید، روانخوانی، آشنایی با مبانی و کلاسهای هنری همچون آموزش سرود، شعر ، خط و نقاشی و در زمینه توانمند سازی و اقتصاد مقاومتی  کلاسهای گلدوزی، خیاطی، توبافی یا حوله بافی، سرمه بافی ، صنایع دستی  برگزار می شود که در پایان دوره آموزشی در هر سطحی گواهینامه معتبر به علاقه مندان داده مي شود .
مسئول دبیرخانه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان با بیان اینکه برخی از کانونهای فرهنگی هنری که کلاسهای صنایع دستی را برگزار می کنند متقاضی همکاری مشترک با فنی و حرفه ای برای بهره مندی از استادان مجرب و دریافت گواهینامه های معتبر هستند ، گفت: در این زمینه تفاهم نامه ای با فنی و حرفه ای،  هلال احمر و اداره کل میراث فرهنگی استان برای برگزاری هرچه بهتر این کلاسها منعقد شده است.

وی با بیان اینکه از هفته پایان خرداد ثبت نام کلاسها آغاز شد، افزود: از ابتدای تیر کلاسهای  اوقات فراغت شروع و تا 15 شهریور ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی