جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

آغاز صدور کارت هوشمند بازرگانی در استان - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز صدور کارت هوشمند بازرگانی در استان

alt

صدور کارت هوشمند بازرگانی در خراسان جنوبی آغاز شد .

در خراسان جنوبی 350فعال اقتصادی فعالیت می کنند که قرار است کارت بازرگانی هوشمند برای آنان صادر شود .

رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی خراسان جنوبی گفت : : ثبت سفارش و ترخیص کالا، واردات از مناطق آزاد، مبادرت در حق العمل کاری گمرک و انجام صادرات و واردات از طریق گمرکات کل کشور از جمله مزایای کارت بازرگانی هوشمند است.

وی هدف از صدور کارت هوشمند بازرگانی را استفاده از فناوری های نوین در ارائه خدمات در قالب دولت الکترونیک و تسهیل تجارت الکترونیک عنوان کرد.

رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی خراسان جنوبی افزود: نام نویسی بازرگانان برای دریافت این کارت به صورت اینترنتی با آدرس www.biccim.orgانجام و کارت پس از صدور به درب منزل و یا محل کار متقاضی ارسال می شود.

 سامانه یکپارچه کارت هوشمند بازرگانی علاوه بر افزایش امنیت مکانیزاسون فرآیند های مرتبط با کارت های بازرگانی به فراهم سازی ابزار کنترل و نظارت بر صدور و تمدید کارت های بازرگانی نیز می افزاید و امکان ارزیابی عملکرد تجار و طبقه بندی آنها به لحاظ کمیت، کیفیت، نوع صادرات و واردات و برنامه ریزی برای اهداف مورد نظر را نیز میسر می کند.

آقای احتشام گفت :  با صدور کارت هوشمند بازرگانی ، اطلاعات مربوط به بازرگانان بصورت روزانه در سامانه های ذیربط مانند ثبت سفارش، جوایز صادراتی، گمرکات کشور و سازمان توسعه تجارت ثبت می شود .

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی