سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

آغاز سومین جشنواره ملی خط و خط نگاری رضوی در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز سومین جشنواره ملی خط و خط نگاری رضوی در خراسان جنوبی

alt

همزمان با دهه کرامت،سومین جشنواره ملی نقاشی خط و حروف نگاری رضوی از سری برنامه های یازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع)در  خراسان جنوبی آغاز شد.
اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی،گسترش فعالیتهای فرهنگی هنری و مذهبی و مرتبط با سیره ائمه معصومین بویژه امام رضا(ع)،گرامیداشت تولید کنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی هنری در زمینه سیره،شخصیت و معارف امام رضا(ع) و کمک به انتشار گسترده تر این آثار از جمله اهداف برگزاری این جشنواره ملی است..

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ارسال 401اثر از هنرمندان سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره نقاشی خط و حروف نگاری رضوی گفت:این جشنواره در دو بخش نقاشی خط و حروف نگاری در استان برگزار میشود که 223اثر در زمینه نقاشی خط و178اثر در حوزه حروف نگاری به دبیرخانه این جشنواره رسیده است.

مطهری فر با اشاره به حضور پررنگ هنرمندان خراسان جنوبی نسبت به سال های گذشته گفت: امسال 18هنرمند از استان در این جشنواره حضور دارند.

وی در خصوص جوایز جشنواره نیز گفت:در هر رشته؛به نفر اول تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ 16میلیون ریال وجه نقد،نفر دوم تندیس جشنواره،دیپلم افتخار و مبلغ 14میلیون ریال وجه نقد،نفر سوم تندیس جشنواره،لوح تقدیر ومبلغ 12میلیون ریال وجه نقدو نفرات چهارم تا هشتم: لوح سپاس و مبلغ سه میلیون ریال وجه نقد اهدا خواهد شد.

اختتامیه این مراسم هجدهم شهریورماه پس از پایان کارگاه دو روزه در سالن علامه فرزان با حضور معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی