جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

آغاز ساخت 5 طرح مشارکت مردمی در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز ساخت 5 طرح مشارکت مردمی در خراسان جنوبی

ساخت 5 طرح مشارکت مردمی در خراسان جنوبی آغاز شد.

عملیات اجرایی تعاونی تولید خوراک دام چاهداشی نهبندان به نمایندگی از 5 طرح مشارکت مردمی در خراسان جنوبی آغاز شد.

عملیات اجرایی این طرحها همزمان با دهها طرح دیگر در کشور از طریق ویدئو کنفرانس با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور آغاز شد.

سید علی اکبر پرویزی، استاندار خراسان جنوبی در مراسم آغاز عملیات اجرایی تعاونی تولید خوراک دام چاهداشی نهبندان در فرمانداری این شهرستان گفت: 5 طرح مشارکت مردمی خراسان جنوبی شامل خوراک دام و پرورش شتر در چاهداشی نهبندان، واحد بسته بندی زرشک حسین آباد سربیشه و مهمویی بیرجند، و پرورش ماهی در ازمیغان طبس است.

سید علی اکبر پرویزی افزود: برای 5 طرح مشارکت مردمی استان 77 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده که 60 میلیارد ریال آن را دولت پرداخت کرده و بقیه آورده مردم است.

وی گفت: با بهره برداری از این طرح ها 83 فرصت شغلی مستقیم برای مردم این مناطق ایجاد و 850 خانوار از مزایای آن بهره مند می شوند.

برای خراسان جنوبی 14 طرح مشارکت مردم در راه اندازی واحدهای تولیدی مستقر در روستاها، مصوب شده بود که تسهیلات 5 طرح که عملیات اجرایی آن امروز آغاز شد، از سوی صندوق کارآفرین امید پرداخت شده است .

سود تسهیلات این طرحها برای مردم مناطق مرزی صفر درصد و برای سایر مناطق 3 درصد است.

استاندار ابراز امیدواری کرد با حمایت صندوق کارآفرینی امید، 9 طرح دیگر مشارکت مردمی خراسان جنوبی تا پایان سال 95 تأمین اعتبار شود.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی