جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

آغاز ساخت ده هزار واحد مسکونی برای نیازمندان - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز ساخت ده هزار واحد مسکونی برای نیازمندان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در نشست بررسی اجرای تفاهم نامه ساخت 10 هزار واحد مسکونی نیازمندان گفت: بنیاد مسکن ساخت 5 هزار واحد را تعهد کرده و تا کنون هزار و 620 خانوار نیازمند در 278 روستای استان شناسایی و 865 پرونده تشکیل شده است.

آسمانی مقدم افزود: از این تعداد 168 متقاضی برای دریافت تسهیلات به بانکها معرفی شده اند که 89 نفر موفق به عقد قرارداد با بانک عامل شده اند.

وی با بیان اینکه اجرای فونداسیون 44 واحد به پایان رسیده است گفت:متاسفانه برخی بانکها در شهرستانها همکاری لازم را برای پرداخت تسهیلات نمی کنند و پرونده ها برگشت می خورد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان افزود: نیازمندان در شهرهای زیر 25 هزار نفر هم در قالب این طرح صاحب خانه می شوند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی خراسان جنوبی هم در این نشست گفت: 12 هزار و 220 خانواده مددجو در استان یا مسکن ندارند یا خانه های شان غیر مقاوم است.

سلم آبادی افزود: 7 هزار و 202 خانواده در اولویت ساخت مسکن هستند اما تعهد کمیته امداد ساخت 5 هزار واحد است که کار شناسایی و تشکیل پرونده این افراد به پایان رسیده است.

وی گفت: منتظر ابلاغ 40 میلیارد تومان اعتبار مصوب سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه هستیم تا کار ساخت واحدها هر چه زودتر شروع شود.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی خراسان جنوبی افزود: در این طرح 25 میلیون تومان کمک بلاعوض را سازمان برنامه و بودجه و 15 میلیون تومان را هم کمیته امداد به مددجو پرداخت می کند تا در کنار تسهیلات بانکی این واحدها ساخته شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هم در این جلسه گفت: ساخت 10 هزار واحد مسکونی برای نیازمندان استان یک فرصت طلایی است که کمیته امداد،بنیاد مسکن و بانکها باید از این فرصت استفاده کنند و ساخت واحدها را به موقع به اتمام برسانند.

میر جعفریان افزود: تا یک ماه آینده کار شناسایی و تشکیل پرونده متقاضیان باید به پایان برسد که در این زمینه می توان از ظرفیت بسیج سازندگی و سپاه استان برای شناسایی خانواده های نیازمند استفاده کرد.

وی با تاکید بر همکاری بانکها در پرداخت تسهیلات گفت: هیچ توجیهی از بانکها در خصوص نپرداختن تسهیلات پذیرفته نیست و به بانکهای خاطی در مرحله اول تذکر و در صورت تکرار برخورد قانونی می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری همچنین از شهرداری ها، دهیاری ها و بنیاد مسکن خواست در صورت امکان، واگذاری زمین و هزینه صدور پروانه ساخت را رایگان کنند و در غیر این صورت حداکثر تخفیف به متقاضیان داده شود.

در این نشست همچنین اداره کل بهزیستی استان مکلف شد ظرف 10 روز آینده افراد نیازمند مسکن را برای تشکیل پرونده و پرداخت تسهیلات به بنیاد مسکن معرفی کند و بانکها هم بر اساس بخشنامه دولت، تسهیلات را به موقع پرداخت کنند.