رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

آغاز رسمی نظام ارجاع الکترونیکی پرونده‌های پزشکی - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز رسمی نظام ارجاع الکترونیکی پرونده‌های پزشکی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، در این طرح قرار است در آن پرونده های بیمار بصورت الکترونیکی ثبتآغاز رسمی نظام ارجاع الکترونیکی  پرونده های پزشکی و بیمار در صورت ارجاع به مراکز درمانی و تخصصی حتی در مراکز درمانی استان بصورت الکترونیکی ارجاع و نوبت دهی و خدمات دهی بصورت کاغذی حذف می شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در حاشیه ی نشست توجیهی دهیاران نهبندان گفت: طرح نظام ارجاع پرونده های الکترونیک پزشکی به صورت پایلوت و با موفقیت در سرایان اجرا شده است.

کامبیز مهدیزاده افزود: با استقرار نظام ارجاع،شاخص های بهداشتی بهبود می یابند و ارتباط مناسبی بین دو حوزه درمان و بهداشت ایجاد شده و این نظام جهش بزرگی در حوزه سلامت خراسان جنوبی محسوب می شود.

وی گفت: در طرح  اجرای نظام ارجاع الکترونیک مردم خدمات سلامت را با هزینه های کمتری دریافت خواهند کرد.

مهدیزاده افزود: تمامی مؤسسات و مراکز بهداشتی و درمانی و مراکز جامع سلامت دولتی از روستاها تا مراکز فوق تخصصی در شهر، در آن مشارکت دارند تا در صورت مراجعه بیمار به این مراکز، وضعیت بیمار در پرونده الکترونیک وی ثبت و در صورت نیاز، بدون نوبت گیری به پزشک متخصص ارجاع داده شود.

وی در خصوص فرایند اجراء این طرح گفت: تمامی مراحل ارجاع بیمار برای درمان در این سامانه ثبت می شود و سپس یک کد ارجاع در ابتدا به بیمار ارائه که توسط آن کد وارد سامانه و وضعیت بیمار می شود و در صورت نیاز به مراکز تخصصی، به آن مراکز ارجاع داده خواهد شد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: پس از طی مراحل درمان و ثبت در سامانه، اولین پزشکی که بیمار به او مراجعه داشته باشد با ورود به این سامانه در جریان تمامی مراحل درمان بیمار قرار می گیرد.

 کامبیز مهدیزاده گفت: در این طرح نیاز به نوبت گیری از سوی بیمار نیست و بیمار با سیستم ارجاع در نوبت پزشک معرفی شده قرار می گیرد.