رونق تولید ملی | دوشنبه، ۱ مهر ۱۳۹۸

آغاز جشن های سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز جشن های سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

در سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی در 12 بهمن سال 1357 مراسم نمادین استقبال از رهبر کبیر انقلاب در سراسر استان برگزار شد.

استاندار در این مراسم مردم را ارزشمندترین سرمایه کشور دانست و گفت : مردم ایران ، با اتحاد و انسجام و اطاعت از فرامین امام راحل (ره)، رژیم شاهنشاهی را سرنگون کردند.

خدمتگزار با بیان این که هم اکنون کشور ایران بعنوان کشوری مقتدر در دنیا مطرح است گفت: این مهم به دلیل رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب و حضور گسترده مردم در تمامی عرصه ها است.

همچنین به مناسبت آغاز دهه مبارک فجر مسئولان استان با قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند دیدار کردند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضایی ، قائم مقام نماینده ولی فقیه و امام جمعه بیرجند در این دیدار با تبریک ایام الله دهه فجر، رمز ماندگاری انقلاب اسلامی ایران را ایمان مردم دانست و گفت: رهبری امام خمینی(ره) و وحدت و همدلی مردم، انقلاب را به ثمر رساند .

قائم مقام نماینده ولی فقیه و امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه مهمترین سندی که راه درست را به ما نشان می دهد، قرآن است، گفت: باید گذشته خود را مرور کرده و آینده ی خود را بنگریم و بعد از آن قرارگیری خود را در مسیر انقلاب و نظام مورد ارزیابی قرار دهیم .

وی افزود : آحاد جامعه وظیفه دارند از این انقلاب مردمی و دستاوردهای آن که حاصل خون هزاران شهید و از جان گذشتگی های زیادی است ، حفاظت و حراست کنند .

مراسم ورود امام خمینی (ره ) به ایران اسلامی ، همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی برگزار شد.

در این مراسم که حدود 3 هزار نفر از مردم و مسئولان استان حضور داشتند ماکت ورود امام راحل به ایران ، گلباران شد و سرود خمینی ای امام ، خمینی ای امام ، خوانده شد .

در این مراسم همچنین کیکی که روی آن تبریک سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نوشته شده بود برش داده و به مرکز توانبخشی علی اکبر (ع) بیرجند اهدا شد.

همزمان با مراسم ورود امام ، زنگ انقلاب نیز همزمان با سراسر کشور در مدارس خراسان جنوبی نواخته شد.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی