جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۹ مرداد ۱۳۹۹

آغاز ثبت نام در سامانه پایش دانش آموزی (سپند) - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز ثبت نام در سامانه پایش دانش آموزی (سپند)

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند گفت:شروع ثبت نام در سامانه پایش دانش آموزی (سپند) با هدف ساماندهی حمل و نقل دانش آموزان مدارس، سامانه پایش دانش آموزی ( سپند) با همکاری وزارت خانه های کشور، آموزش و پرورش و راه و شهرسازی در سال 97 تهیه و طراحی شد.
آقای غلامپور با بیان اینکه براساس ابلاغ وزارت کشور تمامی کاربران در امر حمل و نقل دانش آموزی اعم از شهرداری، آموزش و پرورش، شرکتهای حمل و نقل درون شهری، مدارس، رانندگان و اولیای دانش آموزان متقاضی سرویس ، باید در این سامانه ثبت نام کنند، افزود: اپلیکیشن این سامانه در سایت بازار موجود و قابل نصب است و همچنین از طریق آدرس www.irtusepand.ir کاربران می توانند اقدام به ثبت نام کنند.
وی افزود: افزایش امنیت و ایمنی دانش آموزان، ایجاد حس آسودگی خاطر والدین با رصد زمان و مسیر رفت و برگشت فرزند خود در اپلیکیشن سپند، هویت سازی و متمایز کردن رانندگان سرویس مدارس از سایر رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی، سهولت در ثبت درخواست سرویس مدرسه توسط مدارس و اولیا و اختصاص سرویس از جمله مزایای این سامانه است.
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند گفت: تاکنون 10 شرکت شامل 3 شرکت حمل و نقل مینی بوسرانی و 7 شرکت تاکسیرانی مجوزهای لازم را برای حمل و نقل دانش آموزان و سرویس مدارس دریافت کردند و 3 شرکت به دلیل نداشتن شرایط لازم هنوز در این سامانه تأیید نشدند.

آقای غلامپور با بیان اینکه مهلت ثبت نام در این سامانه تا پایان مرداد است، افزود: تاکنون 55 راننده هم که زیر نظر این شرکتها فعالیت دارند در سامانه ثبت نام کردند که 53 نفر آنان تایید شدند.

وی افزود: رانندگانی که در این سامانه ثبت نام نکنند و مجوز فعالیت نگیرند از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی جریمه خواهند شد.