جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

آغاز اکران مردمی فیلمهای جشنواره عمار - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز اکران مردمی فیلمهای جشنواره عمار

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی، رئیس کل حوزه هنری استان گفت: اکران این فیلم‌ها در دهه "بصیرت و میثاقآغاز اکران مردمی فیلمهای جشنواره عمارامت با ولایت "به صورت خودجوش و غیررسمی در بیش از ۱۰ مسجد آغاز شد و مراسم رسمی اکران این فیلمها، ۱۹ دی برگزار می‌شود.
کریمیان افزود: متقاضیان اکران این فیل‌ها می‌توانند برای نام نویسی به سایت Ekran.ammarfilm.ir مراجعه و فیلم‌های این جشنواره را در شهر و روستای خود اقدام کنند.
وی با بیان اینکه امسال به اکران فیلم‌های کودک و نوجوان توجه ویژه‌ای شده است گفت:اکران فیلم‌های جشنواره عمار در مراسم نمازجمعه از دیگر برنامه هاست.
رئیس حوزه هنری استان از پیگیری اکران این فیلم‌ها در فراه افغانستان و در میل مرزی ماهیرود خبر داد و گفت: امسال همچنین با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، مبلغان دینی در روستا‌ها و شهرها، سفیران اکران فیلم‌های جشنواره عمار باشند.
کریمیان اظهار امیدواری کرد امسال با راه اندازی سامانه "سینمای مردمی" تحول بزرگی در اکران این فیلم‌ها ایجاد شود تا با استفاده از امکانات موجود، مردم مناطق محروم از تماشای فیلم‌های جشنواره بهره‌مند شوند.
وی با اشاره به راهیابی ۳ اثر از خراسان جنوبی به دهمین جشنواره فیلم عمار گفت: دو اثر نماهنگ "شکوه انقلاب" و مستند "هم نفس" از تولیدات صدا و سیمای خراسان جنوبی و اثر مستند " وصال" از تولیدات مشترک حوزه هنری، سپاه انصارالرضا و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار راه یافتند.
امسال ۲ هزار و ۳۰۰ اثر از سراسر کشور به دهمین جشنواره فیلم عمار راه یافتند که مراسم افتتاحیه این جشنواره دیشب در تالار اندیشه حوزه هنری تهران برگزار شد.