رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

آغاز آموزش و برداشت کد طرح تفکیک زباله در مهرشهر بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز آموزش و برداشت کد طرح تفکیک زباله در مهرشهر بیرجند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، معاون خدمات شهری شهرداری بیرجند گفت: بر اساس برنامه ریزیآغاز آموزش و برداشت کد تفکیک زباله در مهرشهر بیرجند صورت گرفته با مشخص شدن پیمانکار و انعقاد قرارداد، آموزش نحوه تفکیک زباله در منازل مهرشهر آغاز شده است و به صورت همزمان  کد پروانه نوسازی منازل هم ثبت می شود.

شاکری افزود: با ثبت کد پروانه نوسازی منازل، مقدار زباله خشک تحویلی هر منزل مشخص می شود تا ساکنان آن بتوانند به ازای مقدار زباله تحویلی، کالاهایی را از مراکز خرید مشخص شده، خریداری کنند.

وی گفت: پس از شروع طرح تفکیک زباله، از سوی پیمانکار افرادی به درب منازل مراجعه و ارزش زباله تفکیکی را پس از وزن کردن، در کد پروانه نوسازی هر منزل ثبت می کنند.

معاون خدمات شهری شهرداری بیرجند افزود: پس از رسیدن ارزش زباله خشک تحویلی منازل به رقم 20 تا 50 هزار تومان، ساکنان منازل برای خرید از فروشگاههای زیر نظر این طرح معرفی خواهند شد تا به ازای ارزش زباله خشک تحویلی، از مراکز مشخص شده، کالا خرید کنند.

شاکری با بیان اینکه در هر ماه کد پروانه نوسازی حدود 18 هزار خانوار را می توان ثبت کرد گفت: پیش بینی می شود 10 تا 15 روز دیگر، ثبت کد نوسازی منازل و آموزش طرح تفکیک زباله در مهرشهر طول بکشد و پس از آن طرح به صورت پایلوت در این منطقه آغاز شود.

وی با بیان اینکه خط پردازش سایت پسماند بیرجند هنوز در مرحله مزایده است، گفت: تا کنون سوله پسماند، بلوارکشی خیابان و گودال های محل دفن پسماند تر، با هزینه بیش از یک میلیارد تومان در این سایت آماده شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری بیرجند افزود: در صورت شروع طرح تفکیک زباله در مهرشهر، خط پردازش زباله به صورت سنتی  در محل دفن زباله در منطقه شوشود بیرجند راه اندازی خواهد شد تا زباله ها با استفاده از نوار نقاله تفکیک شود.