سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

آغاز اعزام 30 گروه جهادی دانشجویی به مناطق محروم - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز اعزام 30 گروه جهادی دانشجویی به مناطق محروم

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی،  مسئول بسیج دانشجویی استان در نشست خبری با اشاره به اینکه در آغاز اعزام 30 گروه جهادی دانشجویی،تابستان امسال به مناطق محروماین گروهها  564 نفر از دانشجویان خراسان جنوبی حضور دارند گفت : همه شهرستانهای استان از خدمات این گروهها در حوزه های عمرانی، فرهنگی – تربیتی، اشتغال و کارآفرینی و بهداشت و درمان برخوردار خواهند شد.

صلاحی با اشاره به اجرای طرح اعتلای بسیج سازندگی از سال گذشته در استان که بر اساس آن گروههای جهادی در یک برنامه 3 تا 5 ساله در یک منطقه هدف مستقر می شوند گفت: امسال هم گروهها در مناطق هدف سال گذشته خود استقرار پیدا خواهند کرد تا از محرومیت منطقه بکاهند.

وی گفت: انتظار داریم دستگاهها و بویژه دانشگاهها حمایت بیشتری از اردوهای جهادی داشته باشند تا بتوانیم برای توسعه منطقه گام های اساسی برداریم.

مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی به اعزام دانشجویان به اردوهای راهیان نور غرب در تابستان هم اشاره کرد و افزود: مرداد امسال 3 کاروان با ظرفیت 120 نفر از دانشگاههای آزاد اسلامی و علوم پزشکی بیرجند و دانشگاه فردوس به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام خواهند شد.

صلاحی همچنین از برگزاری یازدهمین دوره استانی آموزش خط امام از 10 تا 16 تیر در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند خبر داد و گفت:برای این دوره از بین 675 دانشجو 120 نفر انتخاب شدند تا با مبانی اندیشه اسلامی و گفتمان انقلاب آشنا شوند.

وی همچنین از اعزام 218 نفر از دانشجویان خراسان جنوبی، تابستان  امسال به مشهد برای شرکت در طرح ولایت با هدف آشنایی با مبانی اندیشه اسلامی خبر داد و گفت: 30 نفر از دانشجویان بسیجی هم در دوره اسلام ناب با موضوع گفتمان سازی امامین انقلاب در تهران از 18 تیر شرکت خواهند کرد.