سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

آغاز اردوهای جهادی از امروز در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز اردوهای جهادی از امروز در خراسان جنوبی

اردوهای جهادی تابستانی از امروز آغاز و تا نیمه شهریور در خراسان جنوبی ادامه دارد

اردوهای جهادی تابستانی از امروز آغاز و تا نیمه شهریور در خراسان جنوبی ادامه دارد.

 مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی گفت: در این اردوها 30 گروه از دانشگاه های استان در قالب 16 گروه خواهر و 14 گروه برادر با حضور 30 دانشجو فعالیت خواهند کرد.

صلاحی افزود: این گروه ها در حوزه سلامت و درمان، کارآفرینی و اشتغال، آموزشی، تربیتی ، فرهنگی و پژوهشی در روستاهای هدف فعالیت خواهند داشت .

وی گفت: کمک در حوزه های عام المنفعه، اعزام پزشک عمومی و متخصص، تسهیل گری و آشنایی روستاییان با اشتغال روستایی، برگزاری کلاسهای هنری، احکام ، مشاوره ، پژوهش و تحقیق  با رویکرد حل مشکلات روستاها از محورهای فعالیت   گروه های جهادی است.

مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری کنگره ملی 2000 شهید استان افزود: نامگذاری گروه ها به نام شهدای استان، سرکشی از خانواده شهدا و کمک به تعمیر منازل آنها، برگزاری یادواره شهدا و دیوار نویسی جملاتی از شهدا در روستاها از اقدامات گروه های جهادی  ، ویژه ی کنگره ملی 2000 شهید استان است.

وی افزود: یکی از تفاوت های اردوهای جهادی امسال ، اجرای طرح اعتلای اردوهاست که از امسال با توجه به بازخورد نظرات و فعالیت های دانشجویان در سالهای گذشته، شناسنامه محیطی روستاها تهیه و نیاز های منطقه و موانع بررسی و اردوهای جهادی در برنامه های سه تا پنج ساله نسبت به رفع مشکلات اقدام خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی