سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

آغاز اجرای طرح نسخ الکترونیکی بیمه سلامت در فردوس - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز اجرای طرح نسخ الکترونیکی بیمه سلامت در فردوس

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی ، مدیرکل بیمه سلامت استان در مراسم افتتاحیه نسخه نویسی الکترونیکی بیمه سلامت در فردوس گفت : الکترونیکی شدن بیمه سلامتآغاز اجرای طرح نسخ الکترونیکی بیمه سلامت در فردوس تکلیف قانونی است که در برنامه ششم توسعه به عهده سازمان بیمه سلامت قرار گرفته و هدف از آن بهینه سازی منابع و مصارف کشور و بهره مندی مردم از خدمات بیمه ای بر مبنای نیاز است‌.

آقای اربابی با بیان اینکه ۶۵ درصد جمعیت خراسان جنوبی زیر پوشش بیمه سلامت هستند، افزود: الکترونیکی شدن نسخ در اسفند سال گذشته به صورت پایلوت در بشرویه انجام شد و اکنون در فردوس به عنوان دومین شهر استان اجرایی می شود.

وی گفت: طرح نسخ الکترونیک در حال حاضر برای بیماران سرپایی مطب‌های خصوصی، داروخانه ها و مراکز پاراکلینیک خصوصی انجام می شود و به‌ تدریج بخش دولتی را پوشش خواهد داد.

مدیرکل بیمه سلامت استان، رفع هم پوشانی ها، کمک به پزشکان و داروخانه ها در داشتن سابقه بیمار و کاهش اشتباهات، و کمک به اقتصاد کشور و ایجاد گردش مالی بهتر در حوزه درمان را از جمله مزایای الکترونیکی شدن نسخ اعلام کرد.
میرزایی فرماندار فردوس هم با بیان اینکه بیمه سلامت بخش قابل توجهی از دغدغه های درمانی مردم را رفع می کند و در تامین مالی و پوشش هزینه های درمانی مردم نقش مهمی دارد، گفت: صرفه جویی در کاغذ و  زمان  از جمله مزایای الکترونیکی شدن نسخ است.

براتی رئیس بیمه سلامت فردوس نیز با بیان اینکه ۲۶ هزار نفر جمعیت این شهرستان زیر پوشش بیمه سلامتند  گفت: باتوجه به اینکه بستر خدمات تخصصی در شهرستان‌های بشرویه و سرایان هنوز فراهم نیست، بیش از ۵۳ درصد مراجعان بیمارستانی شهرستان فردوس  از شهرهای همجوار، مسافران و افراد غیر بومی هستند.