جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

اعلام ۴ خطه شدن محور سربیشه- ماهیرود - نمایش محتوای خبر

 

 

اعلام ۴ خطه شدن محور سربیشه- ماهیرود

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، معتمدیان در ارتباط با بخش خبری ساعت ۲۰ شبکه خاوران، به تشریح آخرین۴ خطه شدن محور سربیشه- ماهیرود تا ۲سال آینده پیگیری‌های استان در خصوص رفع مشکل محور سربیشه - درح - ماهیرود پرداخت و گفت: رونق گرفتن صادرات از بازارچه، حجم ترافیک این محور را افزایش داده، اما متأسفانه شرایط آن گنجایش خودرو‌های عبوری را ندارد.
وی با اشاره به اینکه این محور در سال ۹۷ حدود ۶.۵ میلیارد تومان اعتبار داشت، افزود: با پیگیری‌های انجام شده در سال گذشته ۲۴.۵ میلیارد تومان برای بهسازی این محور تخصیص یافت.
معتمدیان با بیان اینکه در حال حاضر ۲۲ کیلومتر از این مسیر به پیمانکار واگذار شده که پیشرفت خوبی هم دارد، گفت: ۸ کیلومتر از این مقدار، آماده نصب علایم است و تا خرداد امسال به بهره برداری می‌رسد.
استاندار با تأکید بر تلاش استان برای افزایش اعتبارات این محور برای سرعت بخشیدن به روند اجرای کار از همراهی رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برای رسیدن به این هدف گفت.
معتمدیان افزود: در این خصوص در لایحه بودجه سال جاری 40 میلیارد تومان برای این محور دیده شده است.
وی گفت: مطالعات مابقی محور به طول ۵۰ کیلومتر انجام شده که از این مقدار برای ۳۱ کیلومتر اسناد لازم آماده است و پروژه در روز‌های آتی به مناقصه می‌ رود.
معتمدیان افزود: بعد از بروز حادثه نهم اردیبهشت، برای سرعت بخشیدن به روند اجرای کار در این محور، تماس‌های متعددی با وزیر راه و شهرسازی و معاونین وزارتخانه گرفته شده که خوشبختانه نتایج خوبی هم به همراه داشته است.