جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

اعلام فرصت ویرایش اطلاعات شرکت کنندگان آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

اعلام فرصت ویرایش اطلاعات شرکت کنندگان آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل امور اداری و مالی استانداری خراسان جنوبی با اعلام این خبر گفت: بر اعلام فرصت ویرایش اطلاعات شرکت کنندگان آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی کشوراساس اطلاعیه سازمان اداری و استخدامی کشور، متقاضیان بومی شهرستانی می‌توانند به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و اطلاعات ثبت نامی خود را ویرایش کنند.

بهدانی افزود: این فرصت شامل حال افرادی که برای فعالیت در فرمانداری‌ها و بخشداری‌های استان ثبت نام کرده اند نیز می‌شود.

وی با تأکید بر پیگیری‌های شخص استاندار مبنی بر تأمین نیروی انسانی مورد نیاز در حوزه‌های تابعه استانداری افزود: بر این اساس و از طریق هشتمین آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور، ۸۰ نفر در فرمانداری‌ها و بخشداری‌های استان به کار گرفته می‌شوند.

مدیرکل امور اداری و مالی استانداری افزود: بر اساس اطلاعیه سازمان اداری و استخدامی کشور، متقاضیان بومی شهرستانی می‌توانند به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کرده، نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام کنند.

بهدانی گفت: افراد بومی متقاضی بهره‌مندی از اولویت بومی باید در زمان ویرایش اطلاعات، پس از انتخاب گزینه "من متقاضی استفاده از اولویت بومی هستم"، شغل محل انتخابی خود را تأیید کرده و در صورت نیاز به تغییر شغل محل انتخابی، نسبت به تعیین شغل محل جدید بر اساس مفاد دفترچه راهنمای ثبت‌نام هشتمین آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور اقدام نمایند.

وی افزود: متقاضیان غیر بومی نیز در صورت تمایل می‌توانند بر اساس مفاد دفترچه راهنمای ثبت نام هشتمین آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور نسبت به اصلاح و تغییر اطلاعات شغل محل جدید خود اقدام کنند.

بهدانی درخصوص متقاضیان انصراف از آزمون نیز گفت: این دسته از افراد می‌توانند از قسمت ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی اینترنتی مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور، انصراف خود از ثبت‌نام و همچنین شرکت در آزمون را اعلام کنند.

به گفته وی، بنا به اعلام سازمان ااداری و استخدامی کشور، پس از پایان زمان ویرایش اطلاعات، مبالغ ثبت‌نامی متقاضیان انصراف از آزمون به حساب آن‌ها مسترد خواهد شد.

مدیر کل امور اداری و مالی استانداری افزود: چنانچه افراد ثبت‌نام کننده در آزمون در زمان مقرر به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نکنند و جهت تعیین استفاده از اولویت بومی یا اصلاح و تغییر شغل محل انتخابی خود اقدام ننمایند، این امر به منزله تأیید اطلاعات ثبت‌نامی آن‌ها از نظر شغل محل انتخابی و همچنین عدم درخواست بهره مندی از اولویت بومی شهرستانی می‌باشد.
بهدانی تأکید کرد: مدت زمان ویرایش و اصلاح اطلاعات متقاضیان شرکت در این آزمون فراگیر تمدید نخواهد شد.

وی با اشاره به تغییر زمان برگزاری آزمون گفت: به منظور ایجاد فرصت مناسب برای آمادگی تمامی متقاضی ثبت‌نام کننده، زمان برگزاری هشتمین آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور از روز پنج شنبه نهم آبان ماه به روز‌های پنج شنبه و جمعه ششم و هفتم آذرماه ۱۳۹۹ تغییر یافته است.

بر اساس ماده واحده قانون اصلاح ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری در راستای مصوبه ۱۶ شهریور ماه مجلس شورای اسلامی، موضوع بومی‌گزینی در آزمون استخدامی با هدف ماندگاری نیرو‌ها در شهرستان‌ها مطرح شد و طبق این قانون، به افرادی بومی یک شهرستان اطلاق می‌شود که یا در آن شهرستان متولد شده اند یا سابقه حداقل ۱۰ سال سکونت در آن شهرستان را داشته باشند.

در این آزمون ۵۰۹ نفر در ۱۶ دستگاه اجرایی استان جذب و به کارگیری می‌شوند.