سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

اعلام سامانه کاغذ برای تامین کاغذ ناشران - نمایش محتوای خبر

 

 

اعلام سامانه کاغذ برای تامین کاغذ ناشران

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیر کل فرهنگ و ارشادل اسلامی استان گفت: با هدف حمایت ازاعلام سامانه کاغذ برای تامین کاغذ ناشران ناشران و کمک به نشر کتاب،  سامانه کاغذ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی راه اندازی شده تا ناشران با مراجعه به این سامانه و ثبت اعلام سابقه، تعداد کتابهای چاپ شده و مجوزهای داده شده،  کاغذ در اختیارشان قرار بگیرد.

آقای نبی زاده با بیان اینکه سال گذشته 30 تن کاغذ برای حوزه مطبوعات استان اختصاص یافت، افزود: در اواخر فروردین امسال نیز 13 تن کاغذ اختصاص یافته و پیگیر اختصاص 250 تن کاغذ دیگر برای نشریات استان هستیم.

وی با بیان اینکه 26 ناشر و 55 چاپخانه و مرکز نشر در خراسان جنوبی فعال است، گفت: شورای خرید پارسال حدود 150 میلیون تومان کتاب از ناشران کتاب خریداری کرده که نسبت به سال 96 حدود 20 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان اینکه سعی می شود امسال مقدار کتاب خریداری شده از ناشران  به 200 میلیون تومان برسد افزود: کتابهای خریداری شده در اختیار کتابخانه های عمومی قرار می گیرد تا در مکانهای مورد نیاز همچون مدارس و کتابخانه ها استفاده شود.