جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

اعلام حضور 40 کشور در مسابقات بین المللی قرآن دانش آموزی - نمایش محتوای خبر

 

 

اعلام حضور 40 کشور در مسابقات بین المللی قرآن دانش آموزی

40 کشور در مسابقات بین المللی قرآن دانش آموزی شرکت می کنند.

مسابقات بین المللی قرآن دانش آموزان کشورهای مسلمان با حضور40 کشور در تهران برگزار می شود.

محمدرضا مسیب زاده، مدیر کل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش در دوره آموزشی طرح مبین در سالن همایش های آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: این مسابقات با هدف تقریب مذاهب و مبارزه با افراط گرایی از 30 فروردین سال آینده در تهران آغاز می شود و تا 6 اردیبهشت ماه96  ادامه دارد.

وی با اشاره به اجرای طرح مبین در 9 استان کشور تاکنون افزود: در طرح مبین یا همان مدیریت برنامه ریزی یاوران نماز که با هماهنگی ستاد اقامه نماز کشور برگزار می شود، تاکنون 8 هزار مدیر مدارس متوسطه اول در 12 دوره، آموزشهای لازم برای تشویق دانش آموزان به شرکت در مراسمهای مذهبی و نماز جماعت را فرا گرفتند.

مدیر کل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش، گفت: طرح مبین بر سه اصل مدرسه محوری، فراگیری اثر بخش فعالیت ها و مشارکت پذیری انجام می شود.

مسیب زاده افزود: هم اکنون در 107 هزار آموزشگاه کشور نماز جماعت اقامه می شود که 20 هزار نماز جماعت با حضور ائمه جماعات روحانی و مابقی توسط همکاران فرهنگی اقامه می شود.

وی، با بیان اینکه 125 مدرسه یک نفره در کشور فعال است، گفت: بیش از 15 هزار مدرسه با جمعیت کمتر از 10 نفر دانش آموز در کشور فعال است که این خود گواه تلاش آموزش و پرورش برای برقراری عدالت آموزشی است.

مسیب زاده با اشاره به اجرای 6 طرح ملی در سه محور قرآن، نماز و عترت، در مدارس کشور افزود: در سال تحصیلی جاری بیش از 2 هزار دانش آموز پسر دوره اول متوسطه رسیدن به سن تکلیف خود را در محضر رهبر انقلاب جشن گرفتند.

وی از حفظ موضوعی قرآن کریم به عنوان محوری ترین بخش آموز قرآن در مدارس کشور یاد کرد و گفت: بالا ترین تبلیغ در اقامه نماز نیز حضور در نماز جماعت است.

حجت الاسلام والمسلمین رضایی، امام جمعه بیرجند نیز در این مراسم خطاب به مدیران و مجریان طرح مبین گفت: با برنامه ریزی درست و صحیح، زیبایی های نماز و حقایق آن را به بچه ها بیاموزیم .

حجت الاسلام والمسلمین رضایی افزود: والدین باید بیش از گذشته در ترویج فرهنگ نماز و نماز خوانی برای فرزندانشان کوشا باشند و در این راه دریغ نکنند.

نارمنجی، معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه هم اکنون، نماز جماعت در بیش از هزار و 700 مدرسه خراسان جنوبی با حضور 520 روحانی و هزار و 200 فرهنگی اقامه می شود گفت: برای طرح مبین در بخش نماز در اولین دوره آموزشی این طرح 400 نفر از مدیران متوسطه دوره اول و دوره دوم آموزش های لازم را فرا گرفتند.

نارمنجی افزود: از هزار و 866 ساختمان آموزشی در خراسان جنوبی، 388 آموزشگاه نمازخانه مستقل و 507 مدرسه نمازخانه کلاسی دارند و در 222 آموزشگاه نیز نمازخانه چند منظوره وجود دارد .

وی گفت: 439 نمازخانه برای مدارس استان خراسان جنوبی مورد نیاز است و 375 نمازخانه نیز نیاز به تجهیز دارند .

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی