جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

اعلام برنامه های هفته ناجا در استان - نمایش محتوای خبر

 

 

اعلام برنامه های هفته ناجا در استان

فرمانده انتظامی استان امروز در نشست خبری گفت: از 13 مهرماه همزمان با آغاز هفته ناجا 117 عنوان برنامه پیش بینی شده است.

سردار واعظی برگزاری همایش دفاع شخصی، حضور فرماندهان و کارشناسان ناجا در مدارس، برگزاری مانور شهری موتورسواران قانونمند، راه اندازی شهرک آموزش ترافیک،همایش پلیس و فرهنگ یاران ترافیک ، بازدید دانش آموزان از اماکن انتظامی، اعزام تیم امدادی به مناطق محروم، افتتاح پروژه های عمرانی، همایش مرزنشینان ، نشست با سران و طوایف، دیدار با خانواده های شهدا و امام جمعه بیرجند را از جمله این برنامه ها ذکر کرد.

وی همچنین از افزایش 11 درصدی کشفیات مواد مخدر از آغاز امسال تاکنون در استان خبر داد و گفت: (از آغاز امسال 13 تن و 939 کیلوگرم انواع مواد  مخدر کشف شده که 3908 نفر دستگیر شدند  و 456 دستگاه توقیف و 33 دستگاه موتور سیکلت توقیف و 51 باند قاچاق منهدم شدند.)

سردار واعظی افزود: آمار جرائم خشن از جمله  گروگان گیری و آدم ربایی وهمچنین سرقت از طلا فروشی ها، در استان صفر است.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی افزود: بیشترین دلایل سرقت های خرد در استان سهل انگاری مردم است  که لزوم توجه بیشتر را می طلبد.

فرمانده مرزبانی استان هم در نشست خبری  با اشاره به وجود 465 کیلومتر مرز مشترک خراسان جنوبی با کشور افغانستان گفت : بخش مهمی از عملکرد مرزبانی استان در حوزه پیشگیری است که اقدامات خوبی در این راستا انجام شده است.

سرهنگ شهرکی ، با بیان اینکه امنیت مردم و حراست از مرزها قابل مصالحه نیست گفت: اجازه نخواهیم داد این امنیت به خطر بیافتد.

رزمایش اقتدار در نوارمرزی ، همایش سراسری مرزنشینان ، حضور کارشناسان آموزش مرزبانی در مدارس ، برپایی نمایشگاه اقتدار و دستاوردهای مرزبانی ، غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدا بخشی از برنامه های هفته ناجا است که فرمانده مرزبانی استان به آنها اشاره کرد.

13 تا 19 مهرماه هفته نیروی انتظامی نامگذاری شده است .

 

 

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار خراسان جنوبی