سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

اعزام 35 موکب از خراسان جنوبی، تاکنون - نمایش محتوای خبر

 

 

اعزام 35 موکب از خراسان جنوبی، تاکنون

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی گفت: از مجموع اعزام 35 موکب از  خراسان جنوبی43 موکب خراسان جنوبی، یک موکب در خضری دشت بیاض برای پذیرایی از زوار پاکستانی، یک موکب در مرز مهران برای خدمات رسانی به زائران اربعین مستقر شده اند و 35 موکب نیز تاکنون اعزام و وارد مرز شده اند.
جوینده با اشاره به اینکه فردا اعزام تمام موکب ها به پایان می رسد افزود: امروز هم 6 موکب شامل موکب حاجی آباد، مواکب نهبندان و  سرایان اعزام شدند.
وی با بیان اینکه  تا الان، فقط یک موکب در کاظمین مستقر شده و مابقی در مرز و یا در حال اعزام هستند گفت: قرار است تا 15 مهر همه مواکب مستقر شده و آماده پذیرایی از زائران باشند.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی افزود: همه زیرساخت ها فراهم شده و تمهیدات لازم از جمله پتو، محل های اسکان مانند چادرها و سالن های مربوطه، آشپزخانه ها، سرویس های بهداشتی و حمام و همچنین آب لوله کشی سالم و بهداشتی نیز تأمین شده است.
جوینده با اشاره به اینکه امسال تعداد سرویس های بهداشتی به 200 مورد افزایش یافته است گفت: امکانات ضروری از قبیل ماشین لباسشویی، آرایشگاه، درمانگاه، دندانپزشکی، خیاطی و تعمیرات از جمله تعمیر موبایل، عینک و کالسکه بچه هم برای رفاه زائران در نظر گرفته شده است.
وی تاکید کرد زائران برای این سفر معنوی باید حداقل مبلغ یک میلیون تومان را همراه داشته باشند.