جهش تولید | سه‌شنبه، ۸ مهر ۱۳۹۹

اعزام بیش از 6 هزار نفر به عتبات عالیات - نمایش محتوای خبر

 

 

اعزام بیش از 6 هزار نفر به عتبات عالیات

alt

مدیر حج و زیارت خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون در خراسان جنوبی 6 هزار 174 زائر در قالب 136 کاروان زمینی و هوایی به عتبات عالیات اعزام شده‌اند.

ابوالفضل نوفرستی گفت : زائرین از راهی شدن به سفرهای زیارتی به ویژه عتبات عالیات با گروههای غیرمجاز خودداری کنند.

وی افزود: متأسفانه برخی افراد سودجو با استفاده از احساسات پاک مردم استان و ارادت آنان به ائمه مدفون در عتبات عالیات، اقدام به اعزام غیر قانونی زائران به اماکن مقدسه کشور عراق می‌کنند و با انجام کار غیر قانونی سبب به خطر افتادن جان و مال زائران میشوند.

مدیر حج و زیارت خراسان جنوبی گفت: سه نفر از این افراد که غیرقانونی در حال فعالیت بودند با همکاری ارگان‌های ذیربط تاکنون شناسایی و با اعلام جرم به مراجع قانونی معرفی شده‌اند.

نوفرستی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون 87 کاروان زمینی به عتبات عالیات اعزام شده است، عنوان کرد: این کاروان‌‌های زمینی با ظرفیت 3 هزار و 567 نفر بوده و همچنین 76 کاروان هوائی با ظرفیت 2 هزار 607 زائر و عوامل اعزام شده‌اند.

وی اذعان داشت: برابر مصوبه بانک مرکزی به هر یک از زائران عتبات زمینی و هوایی که از طریق سازمان حج و زیارت به سفر زیارتی مشرف شوند 200 دلار ارز دولتی تعلق می‌گیرد و کاروان‌های آزاد و غیر مجاز از این امتیاز محروم هستند.

منبع: معاونت اطلاعات واخبار مرکز خراسان جنوبی