جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

اعتبار 3 میلیارد ریالی اشتغال معلولان بیرجندی - نمایش محتوای خبر

 

 

اعتبار 3 میلیارد ریالی اشتغال معلولان بیرجندی

alt

مدیر بهزیستی بیرجند گفت: بهزیستی بیرجند بالغ بر 300 میلیون تومان برای ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی جامعه هدف دریافت کرده است.

حسن شرفی اولویت سازمان بهزیستی ایجاد فرصت‌ها برای گروه‌های هدف از طریق فراهم کردن زمینه حرفه‌آموزی مددجویان و پرداخت تسهیلات و اشتغال‌زایی به معلولان است.

وی کمک به کاهش نرخ بیکاری جامعه هدف زیرپوشش و استقلال و توانمندسازی مالی را از مهمترین وظایف بهزیستی دانست و ادامه داد: این امر از طریق آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و تشویق به سمت اشتغال با ارائه تسهیلات ارزان قیمت بانکی و مشارکت آنها در امر اشتغال فراهم می‌شود.

مدیر بهزیستی بیرجند تصریح کرد: بهزیستی این شهرستان با دریافت اعتباری بالغ بر 300 میلیون تومان تمام تلاش خود را برای ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی جامعه هدف قرار داده است.

شرفی با بیان اینکه هدف از این حرکت سوق دادن جامعه هدف به سمت استقلال اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است، یادآور شد: تغییر نگرش در جامعه هدف و عدم اکتفا به پرداختی‌های مستمر و هزینه‌های معیشتی در معلولان یکی دیگراز اهداف این برنامه است.

وی تعداد معلولان زیرپوشش بهزیستی بیرجند را 5 هزار و 100 نفر عنوان کرد و متذکر شد: این تعداد از معلولان در بانک اطلاعات واحد توانبخشی حوزه حمایتی بهزیستی این شهرستان به عنوان معلول ثبت شده‌اند.مدیر بهزیستی بیرجند افزود: معلولان بر اساس شرایط جسمی در رنج‌های خفیف، متوسط و خیلی شدید تقسیم‌بندی می‌شوند.

شرفی با بیان اینکه تعداد معلولان شدید زیرپوشش بهزیستی بیرجند 635 نفر است، اضافه کرد: این معلولان از خدمات مستمری ماهیانه براساس بعد خانوار برخوردار هستند.

این مسئول خاطرنشان کرد: معلولان خفیف از خدمات غیرمستمر شامل پرداخت تسهیلات و استفاده از وسایل کمک توان‌پزشکی مانند ویلچر،‌ عصا، تشک مواج، واکر و سمعک برخوردار هستند.