سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

اشتغال 488 نفر در بخش صنایع دستی خراسان جنوبی - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

اشتغال 488 نفر در بخش صنایع دستی خراسان جنوبی

اشتغال 488 نفر در بخش صنایع دستی خراسان جنوبی


صنایع دستی خراسان جنوبی در نیمه نخست امسال برای 488 نفر شغل ایجاد کرده است

صنایع دستی خراسان جنوبی در نیمه نخست امسال برای 488 نفر شغل ایجاد کرده است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: در شش ماه گذشته 946 نفر در کارگاه های صنایع دستی خراسان جنوبی آموزش دیدند که از این تعداد برای 166 نفر پروانه تولید انفرادی، 256 نفر مجوز مشاغل خانگی و برای 66 نفر مجوز اشتغال روستایی صادر شده است و 458 نفر نیز کارت شناسایی صنعتگران دریافت کردند.
عباس زاده افزود: برای راه اندازی کارگاه های صنایع دستی که 488 نفر در آن مشغول به کار شدند، 9 میلیارد تومان تسهیلات صنایع دستی پرداخت شد.
حوله بافی،جاجیم بافی، گلیم، تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی، صنایع چوب و فلزات و سفال از جمله کارگاه هایی است که در نیمه نخست امسال برای راه اندازی آنها مجوز صادر شد.
وی همچنین با بیان اینکه تعهد امسال صنایع دستی خراسان جنوبی صدور 180 مجوز پروانه تولید انفرادی، 5 مجوز پروانه تولید کارگاهی و 400 مجوز کارت شناسایی است افزود: صنایع دستی به طور میانگین  برای هر کارگاه 10 میلیون تومان از محل تسهیلات مشاغل خانگی، روستایی، مستقل و پشتیبان پرداخت می کند که با روند رو به رشد صنایع دستی استان، بیش از این تعهدات محقق خواهد شد.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: سال گذشته نیز برای متقاضیان  155 فقره پروانه تولید انفرادی و 7 فقره مجوز تولید کارگاهی و برای 1170 نفر هم کارت شناسایی صادر شد.
هم اکنون اطلاعات 6 هزار صنعتگر در سامانه صدور مجوزهای صنایع دستی خراسان جنوبی ثبت شده است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.