جهش تولید | پنج‌شنبه، ۳ مهر ۱۳۹۹

آسیب‌های اجتماعی، ول‌انگاری‌های فرهنگی و اقتصاد مقاومتی محور گردهمایی علما و روحانیت در طبس - نمایش محتوای خبر

 

 

آسیب‌های اجتماعی، ول‌انگاری‌های فرهنگی و اقتصاد مقاومتی محور گردهمایی علما و روحانیت در طبس

بیست و یکمین گردهمایی علما و روحانیت طبسی سراسر کشور در طبس برگزار شد.

مراسم افتتاحیه اجلاس روحانیت طبسی سراسر کشور در سالن میقات الرضا آستان مبارک حضرت حسین بن موسی کاظم (ع) برگزار شد.

بیست و یکمین گردهمایی علما و روحانیون طبسی سراسر کشور در سالن همایشهای آستان مبارک حسین بن موسی الکاظم (ع) برگزار شد.

این گردهمایی هرساله با حضور علما و روحانیون طبسی سراسر کشور با هدف حفظ وحدت  و همچنین اهمیت حضور علما در جامعه برگزار می شود.

حجت الاسلام مهاجریان مقدم، امام جمعه شهرستان طبس، موضوعات مورد بحث در این گردهمایی را آسیب‌های اجتماعی، ول‌انگاری‌های فرهنگی، و اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: این موضوعات در قالب سه کمیسیون طی روز روزهای دوشنبه و سه شنبه (11 و 12 مرداد) برگزار خواهد شد.

علامه نجم الدین مروج طبسی سخنران ویژه این گردهمایی در سخنانی با مقایسه شرایط امروز کشور با زمان امیر المومنین(ع) ، گفت: مسئولین کشور در این شرایط از امیر مومنان (ع)  الگو بگیرند . حضرت علی (ع) در امور حکومتی و اقتصادی با احدی تعارف نداشت و برخورد محکم می کرد و تاکید می کرد که از منافقین و تروریست ها حتی یک نفر نیز نباید باقی بماند.

وی افزود: جریان داعش و منافقین برای امروز  و امسال نیست. این جریان ریشه در گذشته دارد.

اینها دنباله همان شجره ملعونه امویان هستند که یک جریان تروریستی در گذشته بوده و کارشان ویرانی، کشتار و غارت مسلمانان بوده است.

علامه مروج طبسی در ادامه با اشاره به اجتماع تمام دشمنان برای ایجاد اسلام هراسی و از بین بردن اسلام گفت: امروز داعش تنها نیست و کشور های زیادی در پس پرده داعش حضور دارند.

وی به کشتار شیعیان در دنیا اشاره کرد و افزود: با همه کشتاری که می شود اما در تمام دنیا جایی نیست که از شیعیان خالی باشد.

حجت الاسلام مروج طبسی در تبیین بحث ولنگاری فرهنگی با تاکید بر مسئله حجاب و همچنین فعالیت های وزارت ارشاد گفت: نباید بگذاریم بی حجابی به فرهنگ تبدیل شود و دولت باید برای این امر تدابیری بیاندیشد.

بازدید روحانیت معظم از فرهنگسرا و کتابخانه آستان مبارک و برگزاری سه کمیسیون تخصصی در باب موضوعات همایش از دیگر برنامه های این اجلاس است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای خراسان جنوبی