سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

اسپلونک (2) - نمایش محتوای صدا

 

 

اسپلونک (2)

Loading the player...
اسپلونک (2)

برنامه دارای یک نفر گوینده مجری است که اجرای مسابقه را بر عهده دارد . دو نفر شرکت کننده به صورت مجزا و تلفنی با برنامه در ارتباط هستند و در مسابقه شرکت می کنند . سوالاتی برای شرکت کنندگان طرح می شود و در صورتی که نمرات آن ها به حد نصاب برسد برنده مسابقه خواهند بود. حداقل سن شرکت کنندگان 20 سال و با حداقل مدرک دیپلم خواهد بود . موسیقی های شاد و متنوع در فواصل برنامه پخش می شود. تلاش می شود شرکت کنندگان از تمام شهرستان های استان در هر ماه در برنامه حضور داشته باشند.

سوالات برنامه در سه بخش اطلاعات عمومی ، حضور ذهن ، استان شناسی و زنجیربافی مطرح  می شود. بخش اطلاعات عمومی شامل 5 سوال 2 امتیازی است که در آیتم های مختلف مطرح می شود مانند : مشاهیر و مفاخر ، صنایع دستی ، جاذبه های گردشگری ، میراث فرهنگی ، تاریخ ، جغرافیا ، ورزش و ... . در بخش حضور ذهن تعداد 10 سوال مطرح می گردد که هر سوال یک امتیاز دارد که کلیه پاسخ ها با یک حرف از حروف الفبا داده می شود. در بخش زنجیربافی سوالاتی مطرح   می شود که پاسخ آنها با حروف خاص الفبا است که آخرین حرف هر کلمه باید اولین حرف کلمه بعدی باشد.

بخش های مسابقه برای هر یک از شرکت کنندگان ثابت است و حداقل دو شرکت کننده نیز در برنامه حضور می یابند. مدت زمان اختصاص یافته به هر شرکت کننده به صورت تقریبی 6 دقیقه است.

این برنامه همه روزه به جز ایام تعطیل راس ساعت 17:00 از صدای خراسان جنوبی پخش می گردد .

تاریخ تولید: 1392

تهیه کننده :  مهدی حقگو

طراح سوال : ریحانه محترمی

گوینده : سید مرتضی حسینی