سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

اسوه مهربانی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

اسوه مهربانی

 

سالروز میلاد سراسر نور و رحمت پیامبر مهربانی و اخلاق ، محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق (ع) فرصتی است مغتنم برای شناخت هرچه بیشتر سیره گفتاری و رفتاری این بزرگواران  .

با توجه به نقش بی بدیل رسانه در ترویج معارف اسلامی و از آن جمله معرفی شخصیت ، رفتار و منش پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع) ، سیمای مرکز خراسان جنوبی در سالروز میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) - که همراه با جشن و سرور عموم مسلمانان همراه است – فرصت را غنیمت شمرده و ضمن ایجاد فضایی شاد و مفرح ، به این مهم پرداخته و برنامه ویژه ای با عنوان « اسوه مهربانی » را در دستور کار تولیدات خود قرار داده است .

ویژه برنامه « اسوه مهربانی » در روزهای شنبه و یکشنبه ( بیست و هشتم و بیست و نهم دی ماه ) ، به صورت زنده راس ساعت 21  مهمان خانه های گرم هم استانی ها بوده و به مدت 50 دقیقه همراه لحظات جشن و سرور آنها خواهد بود .

موضوع برنامه ویژگی های شخصیتی پیامبر همچون : صله رحم ، محبت ، دستگیری از مستمندان و ... و امام جعفر صادق (ع) است که به ویژه در روز اخلاق و مهرورزی ( 17 ربیع الاول ) ، این موضوع مورد تاکید قرار گرفته و به مباحثی همچون : فلسفه محبت و مهربانی پیامبر ، مکارم اخلاق و ... پرداخته می شود . 

علاوه بر حضور کارشناسان مذهبی در برنامه ،  از مهمانانی همچون شیرینی فروش و گل فروش نیز استفاده خواهد شد . از جمله بخش های شاد برنامه نیز موسیقی زنده در برنامه حضور خواهد بود . در صورت امکان در شب میلاد پیامبر (ص) ، یک زوج جوان نیز در استودیوی برنامه حضور خواهند داشت و مراسم عقد به صورت زنده انجام خواهد شد . از دیگر آیتم های برنامه می توان به گزارش موضوعی ، سخن روز و فتوکلیپ و نماهنگ اشاره کرد .

عوامل برنامه :

تهیه کننده : علیرضا هاشمی مقدم

دستیار تهیه : حسن اکبری

تصویر برداران : احمد نیک فرجام / سعید رضایی / محمد مهربان / امین زراعتکار

صدابردار: احسان جعفر زاده

تدوینگران : عذرا خضری / محمد کاخکی

مجری : سید مرتضی حسینی

گزارشگر : مرسل مالکی